Jak sprawdzić ile mam zwrotu podatku z Czech?

Jak sprawdzić ile mam zwrotu podatku z Czech?

Jak sprawdzić ile mam zwrotu podatku z Czech?

Do obliczania wysokości zwrotu podatku potrzebny będzie Ci formularz „potvrzeni”, czyli czeski odpowiedniki polskiego formularza PIT-11. Dodatkowo policzyć należy wszystkie przysługujące ulgi i odliczenia. 

Ile wyniesie zwrot podatku z Czech?

Nie da jednoznacznie określić się ile wyniesie zwrot podatku z Czech, ponieważ zależy to od wysokości dochodu oraz indywidualnej sytuacji każdego podatnika. Kraj naszych południowych sąsiadów słynie jednak z niskich podatków oraz sporej liczby ulg i odliczeń, dzięki czemu warunki rozliczenia są w większości przypadków bardzo korzystne. 

Rozliczenie z podatku można wykonać samodzielnie – lub korzystając z profesjonalnej pomocy biura podatkowego. To najlepszy sposób, any z całkowitą pewnością sprawdzić jaki zwrot podatku z Czech Ci przysługuje. 

Obowiązek złożenia zeznania podatkowego w Czechach dotyczy tylko osób, których roczny dochód przekroczył kwotę 15 000 CZK. Jeżeli nie osiągnęliśmy tego progu, to w dalszym ciągu możemy jednak starać się o zwrot podatku z Czech

Jak zwiększyć zwrot podatku w Czechach?

Warto pamiętać o licznych ulgach podatkowych i odliczeniach dostępnych w Czechach. Są one naprawdę atrakcyjne i pozwalają zdecydowanie zwiększyć ostateczną kwotę zwrotu. Najczęściej stosowana jest podstawowa ulga podatkowa, która przeznaczona jest dla wszystkich rozliczających się, a także dla niepracujących małżonków. Pozwala ona odliczyć 24 840 koron i zmniejszyć znacznie kwotę należnego podatku.
W celu pomocy młodym ludziom przewidziana jest także ulga dla studentów pozwalająca na odliczenie 4020 koron osobom które jednocześnie pracują, a nie ukończyły jeszcze 26 roku życia. Wparciem dla rodzin jest natomiast ulga wynosząca – 15 204 korony na pierwsze dziecko, 19 404 korony na drugie dziecko oraz 24 204 korony na każde kolejne.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności