ikona

Odzyskamy dla Ciebie
zwrot podatku z Czech

Zwrot podatku Czechy

Pracowałeś lub pracujesz legalnie na terenie Czech? Jeśli tak to istnieje spora szansa na to, że możesz liczyć na zwrot nadpłaconego podatku w tym kraju. Jak się rozliczyć z czeskim urzędem skarbowym?

+48 786 001 203

Pobierz  dokumenty
aby uzyskać zwrot podatku z Czech

Ankieta osobowa Czechy
EU-EWR
Proxy – pełnomocnictwo
RODO
Zwrot podatku Czechy

To tylko kilka kroków

 1. Pobierz i wypełnij dokumenty.

 2. Odeślij je do nas.

 3. My zajmiemy się formalnościami, a Ty otrzymasz pieniądze!

Najczęściej zadawane pytania

Kto może starać się o zwrot podatku z Czech?

Ile wynosi kwota wolna od podatku w Czechach?

Jakie są stawki podatkowe w Czechach?

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia się z czeskim urzędem skarbowym?

Do kiedy należy dostarczyć zeznanie podatkowe w Czechach?

Ile się czeka na zwrot podatku z Czech?

Do ilu lat wstecz można rozliczać się w Czechach?

Jakie są ulgi podatkowe w Czechach?

W jakiej formie dostarczane jest rozliczenie z czeskim US?

Uzyskaj również pomoc w:

Opinie naszych klientów

Ostatnie artykuły

Zwrot podatku Czechy

Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, zdaj się na naszą kancelarię. Nasi specjaliści pomogą przygotować deklarację podatkową i sprawią, że rozliczenie podatku z Czech będzie przyjemne, wygodne i bezstresowe. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i skorzystania z usług biura rozliczeń zagranicznych Borsuk.

Rozliczenie podatku z Czech 2024 – kogo obowiązuje?

Na samym początku warto zaznaczyć, że obowiązek rozliczania się z czeskim urzędem skarbowym występuje wtedy, gdy podatnik osiąga przychody przekraczające 50 000 CZK. Reszta osób mających niższe zarobki nie musi składać rocznej deklaracji podatkowej, choć warto mieć świadomość, że od tych dochodów również pobierany jest podatek.

Rozliczanie podatku z Czech – czy się opłaca?

Wiele naszych rodaków podejmujących pracę na terenie naszego południowego sąsiada zastanawia się, czy rozliczanie się z czeskiego podatku jest korzystne finansowo – nawet gdy nie ciąży nad nimi obowiązek składania zeznania.

Warto wiedzieć, że jest to naprawdę opłacalne – warto wiedzieć, że w Czechach obowiązuje jeden próg podatkowy w wysokości 15%. Niskie podatki w połączeniu z przyzwoitymi zarobkami, a także pokaźnym zwrotem podatku sprawia, że tematem rozliczeń warto się zainteresować.

Zwrot podatku z Czech – ile można odzyskać?

Co mamy na myśli, mówiąc o wysokim zwrocie podatku z Czech? Warto mieć świadomość, że średnia kwota nadpłaty oscyluje w granicach 20 000 koron czeskich, co w przeliczeniu na walutę polską daje ok. 3800 zł.

Jak więc widać, złożenie deklaracji do urzędu może przynieść solidny zastrzyk gotówki, co dodatkowo motywuje do tego, aby zainteresować się tym tematem – zwłaszcza że te pieniądze się nam po prostu należą.

Dokumenty potrzebne do rozliczenia czeskiego podatku – co należy przygotować?

Podobnie jak w innych krajach – do rozliczenia podatku z Czech wymagane jest złożenie odpowiedniego pliku dokumentów, które są potwierdzeniem tożsamości podatnika, a także osiąganych przez niego dochodów na terenie tego państwa. Jakie druki musisz przygotować, aby móc liczyć na zwrot podatku z Czech w 2024 roku?

 • Potvrzeni (odpowiednik PIT-11). Dokument otrzymywany od czeskiego pracodawcy.
 • Kopię dowodu osobistego.
 • Druk EU/EWR będący potwierdzeniem osiąganych dochodów na terenie Polski.
 • Zaświadczenie z banku o posiadanym rachunku bankowym.

Rozliczenie podatku – Czechy. Jakie są terminy składania deklaracji?

Chcąc rozliczyć się z czeskim urzędem skarbowym, należy pamiętać o terminach. Na dostarczenie deklaracji podatkowej mamy czas do końca marca kolejnego roku podatkowego – termin ten jednak może się wydłużyć o 3 miesiące pod warunkiem, że korzystasz z pomocy doradcy podatkowego.

Zaleca się jednak, aby dostarczyć zeznanie jak najwcześniej – tym sposobem możemy uzyskać zwrot podatku o wiele szybciej.

Ile się czeka na zwrot podatku z Czech w 2024 roku?

Tak jak wspomnieliśmy – im szybciej złożymy deklarację, tym lepiej. Warto wiedzieć, że średni czas oczekiwania to około 6 miesięcy, a więc w tym wypadku należy uzbroić się w cierpliwość.

Do ilu lat wstecz można rozliczyć czeski podatek?

Warto mieć świadomość, że w Czechach możliwe jest rozliczanie podatku retrospektywnie. Obecne przepisy przewidują ubieganie się o zwrot podatku do 3 lat wstecz, które należy liczyć od końca grudnia danego roku.

Masz więcej pytań? Potrzebujesz pomocy w złożeniu deklaracji podatkowej? W takim razie skontaktuj się z naszym biurem rozliczeń zagranicznych i nie stresuj się formalnościami. Nasi konsultanci posiadają wieloletnie doświadczenie w kontakcie z organami podatkowymi. Pozwól sobie pomóc i ciesz się szybkim, wygodnym i bezpiecznym rozliczaniem przez Internet.

Przeczytaj więcej

Inne państwa jakie obsługujemy

  Zadzwoń lub napisz

  +48 786 001 203
  Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś
  i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności