Czy pracując w Czechach, muszę się rozliczyć w Polsce?

Czy pracując w Czechach, muszę się rozliczyć w Polsce?

Czy pracując w Czechach, muszę się rozliczyć w Polsce?

Zarobki z Czech należy uwzględnić w rocznym rozliczeniu z Polskim Urzędem Skarbowym – dzięki odpowiedniej umowie są one zwolnione z podatki PIT w naszym kraju, jednak mają wpływ na ostateczną wysokość stopy procentowej. Składając zeznanie podatkowe należy uwzględnić je wiec w specjalnym załączniku ZG.

Rozliczenie podatku z Czech w Polsce

Rozliczenie podatku z Czech w Polsce będzie dotyczyć Cię jeżeli w dalszym ciągu jesteś polskim rezydentemprzebywałeś na terytorium Polski dłużej niż 183 dni w roku podatkowym lub posiadałeś na terytorium Polski ośrodek interesów życiowych rozumianych jako centrum interesów osobistych, lub centrum interesów gospodarczych. Dochody zagraniczne uwzględnia się w zeznaniu na załączniku ZG, który dołączany jest do formularza PIT-36. Wszystkie dokumenty należy złożyć najpóźniej do 30 kwietnia w urzędzie lub drogą elektroniczną.

Polska i Czechu posiadają podpisaną umowę o zapobieganiu naliczenia podwójnego podatku dochodowego. Dzięki czemu dochód pozyskany w Czechach nie podlega opodatkowaniu, zostanie natomiast wliczony do puli decydującej o nałożonej stopie procentowej.

Jeżeli jesteś zatrudniony w Czechach, tam płacisz podatki i stamtąd pochodzi całość Twoich dochodów, a Twoja rodzina nie mieszka w Polsce, nie musisz rozliczać się z polską skarbówką.

Kto musi rozliczyć podatek z Czech?

Inaczej sprawa ma się w przypadku zobowiązań dotyczących rozliczenia z Czeską skarbówką. Zeznanie podatkowe musi złożyć każdy, kto osiągnął dochody powyżej 15000 CZK w danym roku podatkowym. Wszystkie formalności należy załatwić do 31 marca – jeśli korzystasz z pomocy doradcy podatkowego, termin ten może przesunąć się nawet do 30 czerwca.

Dokładniej temat rozwinęliśmy we wpisie – Czy pracując w Czechach, muszę się rozliczyć w Polsce?

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jak rozliczyć PIT z Czech w Polsce?

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z Czech. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę także z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności