Het Groeipakket

Het Groeipakket

Zasiłek rodzinny w Belgii jest przyznawany już od miesiąca po urodzeniu się dziecka. W przypadku, gdy maluch urodził się np. 10 maja, to pierwszy zasiłek będzie Ci przysługiwać od czerwca. Co ważne zasiłek rodzinny jest wypłacany do 18 roku życia, dopóki pociecha będzie się uczyć lub ukończy 25 rok życia.

  Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności

  Het Groeipakket dla samotnych

  W przypadku, gdy jesteś pracownikiem zatrudnionym legalnie na terenie Belgii i samotnie wychowujesz dziecko, możesz otrzymać zasiłek powiększony. Największe znaczenie mają tu jednak Twoje zarobki.

  Het Groeipakket – ile wynosi?

  Zgodnie z belgijskim prawem zasiłek na dziecko jest wypłacany co miesiąc zazwyczaj na konto matki. W przypadku, gdy dziecko mieszka już samo, możliwe jest również otrzymanie pieniędzy od rządu Belgii. Od 1 stycznia 2019 roku za wypłatę zasiłku rodzinnego nie odpowiada już rząd federalny, a osobne podmioty federalne. W praktyce oznacza to zatem, że każdy z nich ustala własne kwoty pomocy oraz realizuje płatności na swoich zasadach. Dla przykładu w regionie walońskim obowiązujące stawki to:

  • dziecko od 0 do 17 lat – €161.26 miesięcznie,
  • dziecko od 18 do 24 lat – €171.67 na miesięcznie.

  Zwrot podatku z Belgii razem z Borsuk Podatki? Zobacz naszą ofertę.

  Het Groeipakket w regionie flamandzkim

  Od 2019 roku Flandria wprowadziła nowy system świadczeń socjalnych, który nazwała Groeipakket. Głównym zamysłem było połączenie wszystkich dodatków finansowych oferowanych przez flamandzki rząd dzieciom zamieszkującym ten region. Tak więc, możliwe jest skorzystanie z zasiłku na dziecko, opiekę nad dzieckiem, przedszkole, szkołę itp. Liczy się tylko to, by dziecko urodziło się po 1 stycznia 2019 roku. Jeśli Twoja pociecha przyszła na świat wcześniej, nic się nie zmienia i świadczenie jest naliczane na starych zasadach.

  Het Groeipakket – skorzystaj z pomocy

  Jak widzisz, zasady oraz zakres świadczeń socjalnych mogą różnić się w zależności od konkretnego regionu Belgii. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że w pełni wykorzystasz możliwości, które daje Ci belgijskie prawo, skorzystaj z naszej pomocy. W BorsukPodatki.pl znajdziesz wsparcie w zakresie przygotowania odpowiedniej dokumentacji oraz złożenia wniosku o przyznanie zasiłku. Jesteśmy do Twoich usług.

  Przeczytaj również

  Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

   Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności