Co potrzebne do rozliczenia w Czechach?

Co potrzebne do rozliczenia w Czechach?

Co potrzebne do rozliczenia w Czechach?

Do rozliczenia podatku w Czechach potrzebne będą Ci cztery dokumenty: formularz POTVRZENI, zaświadczenie EU/EWR, numer rachunku bankowego oraz dowód tożsamości.

Dokumenty potrzebne do rozliczenia czeskiego podatku 

Najważniejszym dokumentem pozwalającym na rozliczenie podatku z Czech jest POTVRZENI, czyli odpowiednik polskiego PIT-11. Również tutaj otrzymamy go od pracodawcy i zawarte będą na nim szczegółowe informacje dotyczące naszych dochodów, a także składek zapłaconych na podatek dochodowy i ubezpieczenie społeczne. W przypadku, gdy w danym roku otrzymywaliśmy wynagrodzenie z kilku źródeł, to potrzebne nam będą POTVRZENI osobno od każdego pracodawcy.

Polacy rozliczający się w Czechach muszą dostarczyć druk EU/EWR będący zaświadczeniem o dochodach uzyskanych w naszym kraju. Można zdobyć go w polskim urzędzie skarbowym – w dowolnej placówce lub przez Internet, korzystając z platformy ePUAP.

Oczywiście tak jak w przypadku załatwiania każdej formalności w urzędzie, konieczne będzie poświadczenie naszej tożsamości – przy rozliczeniu potrzebna będzie nam kopia dowodu osobistego.

Na koniec podać musimy numer konta, a także załączone do niego zaświadczenie o posiadaniu rachunku bankowego – taki druk możemy bez problemu otrzymać od naszego banku.

Urząd wymagać będzie od podatnika także dodatkowych dokumentów potwierdzających możliwość skorzystania z wielu różnych ulg. Może to być na przykład akt urodzenia dziecka – z tytułu posiadania potomka możemy starać się bowiem o obniżenie podstawy opodatkowania.

Do kiedy trzeba rozliczyć się z podatku w Czechach?

Na złożenie deklaracji w czeskim urzędzie skarbowym mamy czas do 31 marca następującego po rozliczanym roku podatkowym. W przypadku skorzystania z usług biura podatkowego termin ten zostaje wydłużony o 3 miesiące.
Zwrot podatku z Czech uzyskasz w czasie od 3 do 6 miesięcy – pieniądze możesz otrzymać na swoje konto polskie lub zagraniczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Ulga na dziecko w Polsce i Czechach – czy można skorzystać z dwóch odliczeń jednocześnie?

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności