PDU1 z Holandii

PD-U1 Holandia

Zaświadczenie PD-U1 to dokument potwierdzający okres zatrudnienia oraz opłacania przez zagranicznego pracodawcę składek socjalnych. Tego typu zaświadczenie możesz uzyskać od instytucji, zajmującej się sprawami zatrudnienia w kraju, w którym uzyskiwałeś dochody. Może ono być potrzebne do załatwienia wielu formalności w naszym kraju, dlatego warto zdobyć taki druk przed powrotem do ojczyzny – jeśli jeszcze go nie masz takiego dokumentu z Holandii, biuro podatkowe Borsuk zdobędzie go dla Ciebie. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

  Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności

  Czym jest dokument PD U1?

  PD U1 to międzynarodowy formularz, który obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej. Jego forma jest ujednolicona, dzięki temu czytelny jest w każdym kraju niezależnie od języka. Jest to zaświadczenie dokumentujące okres płacenia składek w danym kraju podczas pobierania wynagrodzenia, przez co może posłużyć także jako świadectwo pracy z zagranicy. Raz wydane zaświadczenie jest bezterminowe, i nie ma możliwości jego przedawnienia – wykorzystać je możesz w dowolnym momencie.

  PD U1 Holandia – dlaczego powinieneś zsumować okresy zatrudnienia?

  Jeżeli wracasz z pracy tymczasowej w Holandii do Polski, pamiętaj, aby koniecznie uzyskać świadectwo pracy U1. Jest ono wydawane przez odpowiednie organy i potwierdza okres zatrudnienia oraz opłacanie przez pracodawcę składek socjalnych. Taka informacja o czasie, jaki przepracowaliśmy, może mieć niebagatelne znaczenie podczas starania się o różnego rodzaju świadczenia socjalne w Polsce. Jeżeli nie będziemy mieli jak tego udokumentować, może przepaść nam bardzo wiele korzyści wynikających z opłacania składek.

  Co potwierdza formularz U1?

  Dzięki sumowaniu okresów ubezpieczenia i zatrudnienia Twoja praca wykonywana poza granicami Polski jest wliczana do stażu pracy, co ma duże znaczenie przy staraniu się o świadczenie z tytułu bezrobocia i stanowi podstawę przy jego obliczaniu i wypłacie. Okresy składkowe na terenie obcego państwa są także brane pod uwagę przy wyliczaniu wysokości emerytury.

  Kiedy przyda Ci się zaświadczenie PD U1 z Holandii?

  Zazwyczaj nasi klienci starają się o wydanie zaświadczenia PD U1, gdy chcą:

  • nabyć prawo do zasiłku dla bezrobotnych w krajach UE/EOG,
  • ubiegać się o rentę lub emeryturę z krajów UE/EOG,
  • obliczyć podstawę wymiaru urlopu wypoczynkowego.

  Zwrot podatku z Holandii razem z Borsuk Podatki? Zobacz naszą ofertę.

  Druk PD U1 – wyższe świadczenie emerytalne

  Każda osoba, która pracuje w Holandii, ma prawo zaliczyć swój czas pracy w Niderlandach do polskiej emerytury. Podczas pracy za granicą pracownikowi tymczasowemu naliczają się lata pracy, które w przyszłości będzie można doliczyć do czasu przepracowanego w Polsce. Odpowiednie organy w naszym kraju nie wiedzą jednak automatycznie o opłacanych przez nas składkach, ponieważ nie mają dostępu do takich informacji. Dlatego, aby nie powstała luka w zatrudnieniu, musimy zapełnić ją składając druk PD U1 za lata pracy w Holandii.

  Formularz e-301 – czym jest?

  Wielokrotnie spotkasz się również z pytaniami o „formularz e301 Holandia”. Wynika to z tego, że dawniej taką właśnie nazwę nosił ten dokument. Obecnie druk PD U1 spełnia dokładnie taką samą funkcję, a zmieniła się wyłącznie nazwa, dlatego w dalszym ciągu często nieoficjalnie wśród podatników stosowane są one zamiennie. Jeżeli gdziekolwiek będzie mowa o druku e301, chodzi o dokument poświadczający lata pracy w Holandii

  Jak uzyskać zaświadczenie PD U1 z Holandii?

  Jeśli chcesz uzyskać zaświadczenie PD U1 za okres pracy w Holandii, powinieneś złożyć do odpowiedniego urzędu wniosek UWV (w każdym kraju procedura jest podobna). Do wypełnienia formularza zgłoszeniowego będą Ci potrzebne następujące informacje:

  • DigiD lub inny uznany w Europie sposób logowania,
  • numer ubezpieczenia społecznego,
  • dane adresowe Twojego ostatniego pracodawcy.

  Nie musisz czekać, aż skończy się Twoja umowa, formularz o wydanie zaświadczenia o latach przepracowanych w Holandii możesz wypełnić i wysłać online na 4 tygodnie przed zakończeniem zatrudnienia. Warto więc pomyśleć o załatwieniu formalności trochę wcześniej, kiedy wiemy już, że chcemy zakończyć naszą przygodę z Holandią. Zapewne w tym okresie będziesz mieć na głowie mnóstwo spraw – jeżeli nie chcesz zaprzątać sobie głowy kolejnymi problemami, możesz zgłosić się do naszego biura podatkowego, a zdobędziemy dla Ciebie poświadczenie za lata pracy na terenie Holandii.

  Chętnie pomożemy Ci w załatwieniu wszelkich formalności i wyjaśnimy kwestie związane zarówno z PD U1, jak i odzyskaniem nadpłaconego podatku również z innych krajów takich jak Austria, Niemcy czy Belgia.

  Powierz swoje formalności specjalistom z naszego biura podatkowego!

  Pracownicy Biura Podatkowego Borsuk posiadają niezbędną wiedzę z zakresu prawa podatkowego obowiązującego w najpopularniejszych krajach, do których wyjeżdżają nasi rodacy. Wiemy doskonale, w jaki sposób ochronić Twoje pieniądze. Pomagamy w rozliczeniach z zagranicznymi urzędami skarbowymi od wielu lat i rozwiązujemy najbardziej problematyczne sytuacje. Zgłoś się do nas w sprawie rozliczenia podatku z Holandii, a załatwimy za Ciebie cały żmudny proces odzyskiwania należnych Ci składek.

  Skontaktuj się z nami, opowiedz o sprawie, którą chcesz załatwić i przekaż niezbędne dokumenty. Gwarantujemy szybką i przeprowadzoną całkowicie online obsługę. Zapraszamy – Borsuk Podatki.

  Przeczytaj również

  Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

   Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności