Ile wynosi zwrot podatku z Czech dla osób do 26 roku życia?

Ile wynosi zwrot podatku z Czech dla osób do 26 roku życia?

Ile wynosi zwrot podatku z Czech dla osób do 26 roku życia?

Młode osoby studiujące w Czecha mogą starać się o bardzo atrakcyjny zwrot podatku, ponieważ studentom do 26 lat i studiującym doktorantom do 28 lat przyznawana jest specjalna ulga w wysokości 4020 koron.

Ulga dla studentów poniżej 26 roku życia w Czechach

Osoby jednocześnie studiujące oraz pracujące lub prowadzące działalność gospodarczą, które nie ukończyły jeszcze 26 roku życia, mają prawo do skorzystania z odliczenia 4020 koron od podatku. Dotyczy to zarówno studentów dziennych jak i zaocznych. W przypadku doktorantów granica wieku została podniesiona do 28 lat.

Jakie inne ulgi podatkowe przysługują w Czechach?

Czechy uznawane są za kraj bardzo dobry do mieszkania i pracy ze względu na niskie jak na standardy Unii Europejskiej podatki. Dodatkowo tamtejszy system obfituje w liczne ulgi pozwalające obniżyć kwotę należnego podatku, dzięki czemu podczas rozliczenia możemy liczyć na wysoki zwrot. 

Podstawowa ulga podatkowa

Podatek można obniżyć korzystając przede wszystkim z przysługującej każdemu rozliczającemu się w Czechach ulgi podstawowej, która wynosi  – 30 840 koron.  

Ulga na niepracującego małżonka

Ulgę podstawową można zastosować również podczas rozliczenia wspólnego, jeśli jeden z partnerów nie posiadał żadnych dochodów podlegających opodatkowaniu, ani w Polsce, ani w Czechach. Wynosi ona 24 840 koron.

Ulga na osobę niepełnosprawną

W zależności od stopnia niepełnosprawności, ulga ta może wynosić od 2520 do 5040 koron i może dotyczyć zarówno podatnika, jak i partnera podczas rozliczenia wspólnego.

Ulga przedszkolna.

W przypadku posiadania dziecka uczęszczającego do żłobka lub szkoły można odliczyć od podatku koszty z tym związane – maksymalnie 16 200 koron na rok.

Ulga na dziecko

Rodzicom w Czechach przysługuje ulga na dzieci wynosząca: 

  • na pierwsze dziecko – 15 204 korony
  • na drugie – 22 320 korony,
  • na każde kolejne – 27 840 korony.
ZOBACZ RÓWNIEŻ  Czechy 2023 - Podstawowe ulgi podatkowe

Odliczenia pomniejszające podstawę opodatkowania

W czeskim systemie podatkowym przewidziane są też różnego rodzaju odliczenia które obniżają podstawę opodatkowania. Możemy skorzystać między innymi z:

  • odliczenia darowizny oraz za oddanie krwi,
  • ulgi odsetkowej na mieszkanie lub dom,
  • ulgi na ubezpieczenie emerytalne lub polisę na życie,
  • odliczenia składek na organizacje pracownicze i związki zawodowe,
  • odliczenia kosztów przeznaczonych na egzaminy zawodowe i kwalifikacyjne.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności