BKR - Raport kredytowy z Holandii

BKR – Raport kredytowy z Holandii

Jeśli mieszkasz i pracujesz w Holandii i chcesz wziąć kredyt na dom lub samochód, z całą pewnością zostaniesz sprawdzony w biurze informacji kredytowej. Każda firma, która w Holandii oferuje sprzedaż ratalną, musi zgłosić ten fakt do BKR. Informacje trafiają do ogólnokrajowej bazy, która pozwala pożyczkodawcom na sprawdzenie potencjalnego klienta pod kątem historii jego zobowiązań. Jeżeli potrzebujesz raportu BKR z Holandii, skontaktuj się z nami!

  Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności

  Co znajduje się w BKR, a co nie?

  BKR przechowuje dane o następujących kredytach:

  • karty kredytowe wydawane przez banki,
  • pożyczki na auto,
  • spłaty abonamentu telefonicznego,
  • kredyty hipoteczne,
  • pożyczki dla przedsiębiorców.

  Jeśli chodzi jednak o to, czego nie znajdziesz w BKR to:

  • zaległości podatkowe
  • długi wobec dostawców energii,
  • długi czynszowe,
  • zaległości w opłaci składek zdrowotnych,
  • pożyczki studenckie i kredyty hipoteczne bez zaległości.

  Kredyt hipoteczny a BKR

  Wpis w bazie informacyjnej pojawia się w przypadku kredytu hipotecznego tylko wtedy, jeśli nie zapłacisz trzech miesięcznych rat. Co ważne, po uregulowaniu zaległości w BKR pojawi się stosowny raport, ale Twój wpis będzie widniał przez 5 lat. Może to wpłynąć na zaciąganie przyszłych zobowiązań kredytowych.

  Kredyt hipoteczny w Polsce a BKR

  Nieliczne (Pekao SA oraz Alior Bank) polskie banki udzielają kredytów hipotecznych na podstawie holenderskich umów o pracę, w takim przypadku bezwzględnie wymagają wyciągu z holenderskiego BKR. Starając się o kredyt trzeba pamiętać, że w przypadku osób nieposiadających konta w banku w Holandii procedura trwa nawet 3-4 tygodnie. Dodatkowo należy zarezerwować czas na przetłumaczenie dokumentu u tłumacza przysięgłego.

  W przypadku kredytów gotówkowych banków akceptujących dochody z Niderlandów jest nieco więcej np. Alior Bank, BNP Paribas, Pekao S.A., Citi Handlowy oraz Millenium Bank.

  Zwrot podatku z Holandii razem z Borsuk Podatki? Zobacz naszą ofertę.

  Abonament telefoniczny a BKR

  Jeśli kupiłeś smartfon w abonamencie, to jest to traktowane jak zwyczajna pożyczka. Operator ma więc obowiązek zgłosić fakt sprzedaży do BKR (jeśli urządzenie jest droższe niż 250 euro).

  Karta kredytowa a BKR

  Karta kredytowa jest traktowana jak kredyt odnawialny i zgodnie z holenderskim prawem musi zostać zgłoszona do bazy BKR. Dzieje się to wtedy, gdy niespłacony kredyt wynosi 250 euro i opóźnienie w spłacie trwa dłużej niż miesiąc.

  Jak sprawdzić BKR w Holandii?

  Jeśli chcesz sprawdzić, czy w holenderskiej bazie informacji kredytowej znajdują się wpisy na Twój temat, najłatwiej zrobić to poprzez swój bank w Holandii, status można sprawdzić także korespondencyjnie. Obecność wpisu w bazie jest znakiem dla pożyczkodawców, że jesteś trudnym klientem i istnieje ryzyko niespłacania zaciąganych przez Ciebie zobowiązań. Swoją kondycję kredytową sprawdzisz na stronie BKR.

  Jeżeli potrzebujesz raportu BKR daj nam znać!

  Przeczytaj również

  Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

   Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności