Kiedy przychodzi rozliczenie PIT z zagranicy?

Kiedy przychodzi rozliczenie PIT z zagranicy?

Kiedy przychodzi rozliczenie PIT z zagranicy?

Odzyskiwanie zwrotu podatku z zagranicy trwa od 4 tygodni do nawet 6 miesięcy – w zależności od kraju, urzędu oraz indywidualnej sytuacji osoby składającej zeznanie.

Kiedy otrzymasz zwrot podatku z zagranicy?

W zależności od kraju, w którym rozliczasz dochody, zwrot nadpłaconego podatku otrzymasz w innym czasie. Nie wszędzie urząd skarbowy ma jasno określony termin, w którym musi przesłać pieniądze na konto, tak jak ma to miejsce w Polsce. Poniżej przedstawiamy pokrótce, ile wynosi czas oczekiwania w przykładowych krajach.

Rozliczenie PIT z Holandii

Średni czas rozpatrywania deklaracji przez holenderski urząd skarbowy wynosi od 3 do 12 miesięcy. Belastingdienst może jednak w skrajnych przypadkach przedłużyć ten proces do maksymalnie do 3 lat. Jeżeli jednak złożysz wniosek odpowiednio wcześnie, zwrot podatku z Holandii powinien trafić do Ciebie po około 3 miesiącach.

Rozliczenie PIT z Niemiec

Czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec wynosi najczęściej od 3 do 6 miesięcy. Tamtejszy urząd skarbowy nie ma wyznaczonego konkretnego terminu, dlatego im szybciej złożymy zeznanie, tym szybciej możemy spodziewać się pieniędzy na koncie.

Rozliczenie PIT z Austrii

Zwrot podatku z Austrii otrzymamy w przeciągu 3 do 6 miesięcy od złożenia zeznania w urzędzie skarbowym. W pierwszej kolejności wydawane są decyzje składane przez internet, dlatego warto rozliczyć się przez FinanzOnline.

Rozliczenie PIT z Danii

Urząd skarbowy SKAT wypłaca zwrot podatku z Danii najczęściej w czasie 6 miesięcy od złożenia deklaracji.

Musisz także pamiętać, że jeżeli w dalszym ciągu pozostajesz polskim rezydentem podatkowym, obowiązuje Cię rozliczenie w naszym kraju poprzez złożenie zeznania PIT-36/ZG/, niezależnie w jakim kraju uzyskiwałeś dochody.

Gdzie przychodzi zwrot podatku z zagranicy?

Należny nam zwrot podatku z zagranicy otrzymamy na wskazany w deklaracji numer rachunku bankowego. Większość krajów Unii Europejskiej pozwala na skorzystanie z polskiego konta – w niektórych tylko przypadkach zajdzie konieczność założenia rachunku rozliczeniowego w państwie, w którym uzyskujemy dochody.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Kto może odliczyć diety zagraniczne? Poznaj dokładne stawki z różnych krajów

Dla przykładu w Danii funkcjonuje Nemkonto – wskazane przez nas dowolne konto bankowe (również polskie), na które wypłacane są wszelkie należności z instytucji publicznych.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności