Ile jest czasu na rozliczenie się z podatku w Holandii?

Ile jest czasu na rozliczenie się z podatku w Holandii?

Ile jest czasu na rozliczenie się z podatku w Holandii?

Osoby niezameldowane muszą złożyć deklarację podatkową w urzędzie do 1 lipca, natomiast podatnicy posiadający meldunek powinni rozliczyć się najpóźniej do 1 maja.

Do kiedy trzeba się rozliczyć w Holandii?

Jeśli nie jesteś zameldowany w Holandii, musisz złożyć zeznanie podatkowe do 1 lipca roku, następującego po przepracowanym roku. W przypadku, jeżeli posiadasz meldunek to obowiązywać Cię będzie termin 1 maja. Warto przestrzegać wyznaczonych przez urząd skarbowy dat, ponieważ w przypadku spóźnienia, mogą zostać nałożone kary finansowe. Dodatkowo będzie miało to wpływ na to, kiedy otrzymasz pieniądze na konto.

Jeśli złożysz deklarację w wyznaczonym terminie, zwrot otrzymasz prawdopodobnie do końca czerwca tego samego roku. Sytuacja skomplikuje się, jeżeli się spóźnisz – w takim wypadku Twój wniosek może być rozpatrywany od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Kto musi rozliczyć dochody z Holandii?

Będziesz musiał rozliczyć się z podatku w Holandii w przypadku, jeśli: 

  • otrzymasz pismo z Belastingdienst – holenderski urząd skarbowy wysyła wezwania do rozliczenia w postaci pisma „Aangiftebrief” – jeżeli otrzymasz pocztą taki druk, to oznacza, że masz obowiązek złożyć deklarację roczną,
  • przysługuje Ci zwrot podatku większy niż  15 euro – jeżeli po obliczeniach podatku wyjdzie Ci większa kwota, to Belastingdienst automatycznie będzie oczekiwał od Ciebie rozliczenia,
  • musisz dopłacić co najmniej 46 euro – w sytuacji, gdy zobowiązanie względem urzędu skarbowego przekroczy wyznaczoną sumę, niezbędne będzie złożenie deklaracji podatkowej.

Rozliczenie podatku z Holandii do 5 lat wstecz

O zwrot podatku z Holandii możesz starać się do 5 lat wstecz. Tak więc w 2022 roku 

możesz złożyć zeznanie podatkowe związane z dochodami za lata 2021, 2020, 2019, 2018 oraz 2017. Warto skorzystać z takiej możliwości – osoby pracujące za granicą nierzadko odzyskują naprawę pokaźne kwoty. Jeżeli nie jesteś pewien czy będzie Ci się to opłacać oraz jak się za to zabrać, możesz skorzystać z pomocy biura podatkowego.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności