Jak płacić podatki w Czechach?

Jak płacić podatki w Czechach?

Jak płacić podatki w Czechach?

Składki na podatek dochodowy w Czechach pobierane są z naszego wynagrodzenia przez pracodawcę. Po zakończeniu roku podatkowego należy złożyć rozliczenie podatkowe w czeskim urzędzie skarbowym.

Jak się rozlicza podatki w Czechach?

W Czechach tak jak w naszym kraju i wielu innych państwach europejskich za potrącanie składek na podatek dochodowy oraz ubezpieczenia społeczne odpowiada pracodawca. Te daniny obowiązują każdej osoby legalnie podejmującej pracę u naszych południowych sąsiadów.

Składki pobierane są w formie zaliczek, a dokładnego wyliczenia podatku dochodowego dokonujemy po zakończeniu roku podatkowego. To wtedy okazuje się czy ich suma była odpowiednia, za mała czy zbyt wysoka – od tego zależy czy będziemy zmuszeni dopłacić, czy odzyskamy zwrot podatku z Czech.

Stawki podatkowe w Czechach

Stawki podatkowe w Czechach w porównaniu z wieloma europejskimi krajami są bardzo atrakcyjne, co przyciąga coraz większą ilość Polaków – wynoszą 15% dla dochodów nieprzekraczających 1,2 mln koron oraz 22% dla dochodów powyżej 1,2 mln koron.

Jako pracownik zatrudniony na umowę o pracę nie musisz więc martwić się o odprowadzanie podatku – w Twojej kwestii pozostaje jednak rozliczenie się ze skarbówką po zakończeniu roku podatkowego.

Rozliczenie podatku z Czech

Na początek najważniejsza kwestia – kto musie rozliczyć się z podatku dochodowego w Czechach? Obowiązek ten dotyczy wszystkich osób, które w danym roku podatkowym osiągnęły dochody przekraczające 15 000 koron czeskich.

Urząd ustanowił termin złożenia deklaracji na dzień 31 marca następującego po danym roku podatkowym. Okres ten jest wydłużony o 3 miesiące dla podatników korzystających z usług biura podatkowego.

Osoby pozostające polskimi rezydentami podatkowymi muszą pamiętać także o rozliczeniu podatku z Czech w Polsce. Urząd skarbowy wymaga bowiem od swoich obywateli wykazania wszystkich uzyskanych w danym roku dochodów – dokonuje się tego na specjalnym formularzu PIT/36 ZG.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Czy pracując w Czechach, muszę się rozliczyć w Polsce?

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności