Ile dostanę zwrotu z Czech?

Ile dostanę zwrotu z Czech?

Ile dostanę zwrotu z Czech?

Jeżeli pracowałeś w Czechach i uzyskiwałeś legalnie wynagrodzenie, możesz starać się o zwrot podatku. W tym celu musisz rozliczyć się z urzędem skarbowym, składając deklarację w wyznaczonym terminie. Na jego wysokość wpływa wiele czynników, jednak bardzo często jest to niezwykle opłacalne – zwrot podatku z Czech to średnio 15-20 tysięcy koron czeskich.

Jak obliczyć zwrot podatku z Czech?

O wysokości zwrotu podatku z Czech decydować będzie przede wszystkim wysokość Twojego wynagrodzenia i suma, jaka została pobrana na rzecz podatku dochodowego. Wpłyną na niego także wykorzystane ulgi podatkowe, których u naszych południowych sąsiadów nie brakuje. 

Zwrot podatku z Czech można obliczyć na własną rękę – za pomocą specjalnych kalkulatorów lub z pomocą profesjonalnego biura podatkowego.

Ulgi podatkowe w Czechach

Jak w wielu innych krajach na wysokość zwrotu podatku wpływ będą miału różnego rodzaju ulgi, z których skorzystać możesz podczas rozliczania. Czeski system podatkowy przewiduje sporo odliczeń wpływających na ostateczną sumę zapłaconego podatku. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Ulgi obniżające podstawę opodatkowania

Ulga z tytułu darowizn – przekazanie środków na rzecz fundacji, stowarzyszeń, kościołów, związków wyznaniowych oraz służb publicznych, jak policja, straż pożarna czy partie polityczne przekraczających 

Ulga za oddanie krwi – oddanie krwi traktowane jest jako darowizna w wysokości 2000 CZK

Ulga odsetkowa – odliczenie od podstawy opodatkowania wartości odsetek z kredytu mieszkaniowego bądź hipotecznego.

Ulgi obniżające kwotę podatku

Ulga podstawowa – z ulgi podstawowej wynoszącej 30 840 CZK może skorzystać każdy podatnik.

Ulga na osobę niepełnosprawną – można odliczyć od podatku kwotę od 2 520 CZK do 16 140 CZK za siebie bądź za małżonka.

Ulga na dziecko – na pierwsze dziecko – 15 204 CZK, na drugie – 22 320 CZK i na każde kolejne – 27 840 CZK.

Ulga studencka – odliczenie w wysokości 4 020 CZK dla pracujących studentów poniżej 26 roku życia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Kiedy nie trzeba wykazywać dochodów z Czech?

Ulga na bezrobotnego małżonka – 24 840 CZK w przypadku, jeżeli małżonek podatnika nie uzyskał opodatkowanego dochodu.

Dzięki niskiej stawce podatkowej (15%) oraz licznym ulgom, czeski system podatkowy uważany jest za bardzo atrakcyjny – masz możliwość odzyskania naprawdę sporej części zapłaconego podatku. 

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności