Co to jest Zorgtoeslag w Holandii?

Co to jest Zorgtoeslag w Holandii?

Co to jest Zorgtoeslag w Holandii?

Zorgtoeslag w Holandii to dofinansowanie ubezpieczenia pozwalające obniżyć wydatki związane z obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym w tym kraju. Jest to dodatek zdrowotny wypłacany przez Belastingdienst osobom o niskich dochodach.

Komu przysługuje Zorgtoeslag?

Aby móc starać się o przyznanie Zorgtoeslag konieczne jest posiadanie holenderskiego ubezpieczenia. W przypadku osób legalnie zatrudnionych w tym kraju jest ono obowiązkowe, dlatego sprawa dotyczy wszystkich pracowników. Składki potrącane są bezpośrednio z wynagrodzenia – w przypadku niskich dochodów możemy ubiegać się o zwrot podatku z Holandii.

Jakie warunki należy spełnić? Przede wszystkim Zorgtoeslag przysługuje wyłącznie osobom, które skończyły 18 lat, posiadają obywatelstwo holenderskie lub umowa o pracę w tym kraju. Bardzo ważna jest również wysokość dochodów –  w 2022 nie może być on wyższy 31 998 € rocznie lub nie może przekroczyć 40 944 euro rocznie w przypadku partnerów fiskalnych.

Dofinansowanie ubezpieczenia w Holandii – do kiedy złożyć wniosek? 

Dla osób pracujących na terenie Holandii w 2021 roku termin na złożenie wniosku został wyznaczony na 31 sierpnia 2022 roku. W tym przypadku należy być punktualnym – holenderski urząd skarbowy nie przewiduje możliwości spóźnienia, przez co spóźnienie spowoduje, że o dodatek starać będziemy mogli się dopiero w kolejnym roku.

Dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego – jak uzyskać?

Najprościej o Zorgtoeslag wnioskować za pomocą osobistego kodu DIGID przez swój profil na stronie urzędu. Jest to  opcja przeznaczona jedynie dla osób zameldowanych posiadających tę cyfrową tożsamość. 

W przypadku braku meldunku o Zorgtoeslag wnioskować możemy, składając formularz w formie papierowej bezpośrednio w urzędzie lub za pomocą dokumentu w formie elektronicznej przy pomocy specjalnego programu.

Ile się czeka na decyzję o dofinansowaniu ubezpieczenia z Holandii? 

Średni czas oczekiwania na wydanie decyzji o przyznaniu Zorgtoeslag wynosi od 6 do 8 tygodni. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku dodatek zdrowotny wypłacany jest najpóźniej do 20. dnia każdego miesiąca.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności