Jak samemu rozliczyć się z podatku w Holandii?

Jak samemu rozliczyć się z podatku w Holandii?

Jak samemu rozliczyć się z podatku w Holandii?

Aby samodzielnie rozliczyć się z podatku z Holandii, musisz zalogować się na swoje konto w Mijn Belastingdienst i wybrać odpowiedni formularz. Potrzebny do tego będzie osobisty numer DigiD.

Samodzielne rozliczenie podatku z Holandii online

Jeśli nie prowadzisz firmy, nie korzystasz z wielu odliczeń i ulg, oraz nie rozliczasz się z partnerem fiskalnym, Twoja deklaracja podatkowa z Holandii powinna być stosunkowo prosta. Dlatego możesz zdecydować się samodzielnie złożyć zeznanie. Nawet jeżeli na którymś etapie stwierdzisz, że przerasta to Twoje siły, to rozliczenie online możesz przerwać na każdym etapie. Do momentu wysłania zeznania, możemy wprowadzać wszelkie zmiany i poprawki.

Wszystkie potrzebne formularze znajdziesz na stronie internetowej mijn.belastingdienst.nl. Klikając w przycisk „Inloggen op Mijn Belastingdienst” dostaniesz do nich dostęp korzystając z cyfrowej tożsamości DigiD

Pamiętaj o wcześniejszym zgromadzeniu wszystkich niezbędnych dokumentów – na pewno potrzebne będą Twoje dane osobowe, numer BSN oraz informacje o zarobkach i zapłaconych składkach.

Co to jest DigiD w Holandii?

DigiD w Holandii to rodzaj podpisu elektronicznego, wykorzystywanego podczas załatwiania różnego rodzaju formalności z urzędem skarbowym, urzędem gminy czy towarzystwami ubezpieczeniowymi. Dzięki cyfrowej tożsamości DigiD będziemy mieli dostęp do systemów online, w których na naszych kontach będziemy w stanie sprawdzić pobierane zasiłki status rozliczenia oraz wiele innych przydatnych informacji.

Uzyskanie numeru DigiD jest bezpłatne i odbywa się drogą elektroniczną – formularz do uzupełnienia znajdziesz na stronie https://digid.nl/aanvragen. Nadany może zostać jednak wyłącznie osobom zameldowanym w gminie. Jego posiadanie nie jest w Holandii wymagane, jednak znacznie ułatwia kontakty ze skarbówką i pozwala rozliczyć się online

Jeśli czujesz, że rozliczenie podatku z Holandii może być dla Ciebie zbyt trudnym wyzwaniem, ponieważ Twoja deklaracja jest bardziej skomplikowana, warto skorzystać z fachowego wsparcia. Wybierając usługi profesjonalnego biura podatkowego masz pewność, że wszystko zostanie wypełnione prawidłowo i otrzymasz należny Ci zwrot podatku z Holandii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Kara za nierozliczenie podatku w Holandii: trzeba się bać?

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z Holandii. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności