Jak wygląda rozliczenie się z podatku w Holandii bez meldunku?

Jak wygląda rozliczenie się z podatku w Holandii bez meldunku?

Jak wygląda rozliczenie się z podatku w Holandii bez meldunku?

Każda osoba pracująca legalnie na terenie Holandii, niezależnie czy posiada w tym kraju meldunek, musi rozliczyć się z podatku, jeżeli zostanie wezwana do tego przez Belastingdienst. Złożyć deklarację muszą także osoby którym należy się zwrot podatku lub muszą do niego dopłacić.

Kiedy trzeba rozliczyć się z podatku w Holandii?

Deklarację podatkową musisz złożyć w Holandii, jeżeli:

  • dostałeś pismo wzywające do rozliczenia z holenderskiego urzędu skarbowego – Belastingdienst wysyła je do każdego podatnika, który musi dopłacić do podatku, albo należy mu się jego zwrot,
  • Twój zwrot podatku z Holandii przekracza 16 euro,
  • musisz dopłacić co najmniej 48 euro – zaliczki na podatek dochodowy były zbyt niskie.

Rozliczenie w Holandii bez meldunku

W przypadku braku meldunku w Holandii procedura rozliczenia w tym kraju różni się trochę od standardowego postępowania. Jeśli osiągnąłeś w danym roku podatkowym dochód w Holandii, ale nie byłeś zameldowany w tym kraju przez cały rok, albo wcale – obowiązuje Cię również rozliczenie w Polsce. Należy dostarczyć do skarbówki formularz PIT-36 z załącznikiem ZG na którym uwzględnia się wynagrodzenie z zagranicy.

Po złożeniu deklaracji w Polsce otrzymasz zaświadczenie UE/WE, gdzie znajdują się  informacje o uzyskanych dochodach z innych krajów. Będzie on potrzebny podczas rozliczenia z Belastingdienst. Jeśli nie posiadasz meldunku w Holandii, zeznanie podatkowe w postaci formularza C, musisz dostarczyć najpóźniej do 1 lipca. Do uzupełnienia wszystkich niezbędnych pól na wniosku, potrzebna Ci będzie karta podatkowa Jaaropgave lub salarisy, czyli wycinki dołączane przez pracodawcę do wypłaty.

Nie ma także znaczenia, czy posiadasz dochód z naszego kraju – w takim wypadku należy złożyć w polskim urzędzie skarbowym tak zwane rozliczenie zerowe.
Jeżeli należy Ci się zwrot podatku z Holandii, to pieniądze otrzymasz po około 6 miesiącach a kwota jest zależna od indywidualnej sytuacji każdego podatnika.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności