Jak sprawdzić ile dostanę zwrotu podatku z Holandii?

Jak sprawdzić ile dostanę zwrotu podatku z Holandii?

Jak sprawdzić ile dostanę zwrotu podatku z Holandii?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jak sprawdzić status zwrotu podatku, ponieważ holenderski system podatkowy nie posiada takiej konkretnej funkcji. Należy więc obserwować na bieżąco skrzynkę odbiorczą oraz konto bankowe, czy nie otrzymaliśmy już przelewu z Belastingdienst. Sumę zwrotu możemy poznać jednak wcześniej, korzystając ze specjalnych kalkulatorów lub pomocy biura podatkowego.

Zwrot podatku z Holandii – oblicz samodzielnie

Do samodzielnego obliczenia zwrotu podatku z Holandii będą potrzebne przede wszystkim odpowiednie dokumenty. Najważniejsza jest karta podatkowa Jaaropgaaf, którą każdy pracownik otrzymuje po zakończeniu roku podatkowego od swojego pracodawcy. To na niej zawarte są szczegółowe informacje dotyczące wynagrodzenia i odprowadzanych składek na podatek dochodowy.

Oprócz Jaaropgaaf może być potrzebne także zaświadczenia o kwocie dochodu uzyskanego poza granicami Holandii (w przypadku osób, które pracowały również w Polsce.). Do skorzystania z licznych ulg podatkowych niezbędne okażą się również dodatkowe druki – paragony, akt małżeństwa czy narodzin dziecka.

Odzyskaj zwrot podatku z Holandii pomocą biura podatkowego

Najwygodniejszym sposobem na obliczenie podatku z Holandii jest skorzystanie z usług specjalistów. Biuro podatkowe posiada wykwalifikowaną kadrę doskonale orientująca się w przepisach obowiązujących w danym kraju, dlatego jest w stanie dokonać obliczeń, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki. Wystarczy dostarczyć swoje dane dotyczące wynagrodzenia pobieranego w roku podatkowym, a resztą zajmą się za Ciebie fachowcy. Tak działamy właśnie w kancelarii Borsuk Podatki – dostajesz gwarancję, że wszystko zostanie załatwione poprawnie i szybko poznasz kwotę swojego zwrotu.

Kiedy otrzymasz zwrot podatku z Holandii?

Jeżeli zwrot podatku będzie gotowy, dopiero wtedy zostaniemy o tym poinformowani listownie, bądź drogą mailową. Holenderski urząd skarbowy nie ma bowiem jasno określonego terminu, w którym musi rozpatrzyć zeznania. Przyjmuje się, że po złożeniu deklaracji w pierwszym kwartale, możemy spodziewać się decyzji do końca czerwca danego roku. W przypadku rozliczeń dostarczonych w drugim kwartale cały proces może przeciągnąć się nawet do roku a w przypadku osób niezameldowanych nawet do 36 miesięcy.

Standardowo czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii wynosi jednak średnio od 3 do 12 miesięcy.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności