Czy zwrot podatku z Holandii jest przychodem?

Czy zwrot podatku z Holandii jest przychodem?

Czy zwrot podatku z Holandii jest przychodem?

Zwrot podatku z Holandii jest uznawany jako przychód zagraniczny przez Polski Urząd Skarbowy, co oznacza, że podlega on rozliczeniu. 

Jak rozliczyć zwrot podatku z Holandii w Polsce?

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, które weszły w życie 1 stycznia 2021 po zniesieniu ulgi abolicyjnej, masz obowiązek dopłaty polskiemu fiskusowi różnicy pomiędzy podatkiem, który został zapłacony w Holandii, a tym, który należałoby zapłacić w Polsce. Tak więc zwrot podatku z Holandii musi być uwzględniony w rocznym zeznaniu podatkowym i tak samo jak dochody z tego kraju rozliczany z zastosowaniem zasady proporcjonalnego odliczenia.

Ta metoda polega na tym, że powinieneś zapłacić, zapłacić podatek dochodowy w Polsce pomniejszony o kwotę, którą zapłacisz w Holandii. Takie odliczenie podatku nie jest pełne, a proporcjonalne do kwot, jakie są zarabiane przez płatnika w Polsce i Holandii.

Ważne

Zwrot podatku z Holandii nie powinien wpływać na rozliczenie w danym roku podatkowym, dlatego w żaden nie powinieneś  korygować deklaracji składanej za rok, w którym uzyskiwano rozliczone już zarobki zagraniczne. Przykładowo, jeżeli otrzymałeś zwrot podatku z Holandii w 2021 roku, to jego kwota będzie miała wpływ dopiero na rozliczenie składane w polskim urzędzie w roku 2022.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku?

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny zwrotu podatku z Holandii. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności