Jak obliczyć samodzielnie zwrot podatku z Holandii?

Jak obliczyć samodzielnie zwrot podatku z Holandii?

Jak obliczyć samodzielnie zwrot podatku z Holandii?

Czy możesz na własną rękę obliczyć zwrot podatku z Holandii? Jak najbardziej! Znajomość kilku podstawowych kroków i niezbędne dokumenty pozwolą Ci w prosty sposób samodzielnie oszacować, na jaką kwotę zwrotu możesz liczyć.

Dokumenty i informacje potrzebne do rozliczenia podatku z Holandii

Do obliczenia zwrotu podatku z Holandii potrzebna będzie Ci karta podatkowa Jaropgaaf, którą otrzymasz od pracodawcy. To na niej znajdziesz wszystkie dane dotyczące Twojego wynagrodzenia, zapłaconego podatku oraz inne informacje wpływające na wysokość nadpłaty. Może być również potrzebne zaświadczenie o kwocie dochodu uzyskanego poza Holandią.

Dane potrzebne do oszacowania wysokości zwrotu podatku

Do oszacowania wysokości zwrotu podatku z Holandii będą Ci potrzebne następujące dane:

  • rok, za który składane jest rozliczenie,
  • adres zameldowania 
  • Loon – całkowity dochód brutto z Holandii;
  • Ingehouden loonbelasting/Loonheffing – wysokość zaliczki pobranej na podatek dochodowy i ubezpieczenie społeczne;
  • Arbeidskorting/Verrekende arbeidskorting – naliczona stawka ulgi pracowniczej;
  • informacje na temat okresu zatrudnienia w Holandii;
  • dochód uzyskany poza Holandią

W obliczeniu należnego podatku niezwykle ważną rolę odgrywa klasa podatkowa. Im więcej zarobiłeś podczas pracy w Holandii, tym wyższy podatek będzie odprowadzony od Twojego wynagrodzenia. Obecnie obowiązują 2 stawki podatku dochodowego – podatek 37,35% dla dochodów do 68 507 euro oraz 49,50% dla dochodów powyżej 68 507 euro.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku?

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny zwrotu podatku z Holandii. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności