Jak obliczyć samodzielnie zwrot podatku z Holandii?

Jak obliczyć samodzielnie zwrot podatku z Holandii?

Jak obliczyć samodzielnie zwrot podatku z Holandii?

Czy możesz na własną rękę obliczyć zwrot podatku z Holandii? Jak najbardziej! Znajomość kilku podstawowych kroków i niezbędne dokumenty pozwolą Ci w prosty sposób samodzielnie oszacować, na jaką kwotę zwrotu możesz liczyć.

Jak obliczyć zwrot podatku z Holandii potrzebne – dokumenty i informacje

Do obliczenia zwrotu podatku z Holandii potrzebna będzie Ci karta podatkowa Jaropgaaf, którą otrzymasz od pracodawcy. To na niej znajdziesz wszystkie dane dotyczące Twojego wynagrodzenia, zapłaconego podatku oraz inne informacje wpływające na wysokość nadpłaty. Może być również potrzebne zaświadczenie o kwocie dochodu uzyskanego poza Holandią.

Dzięki temu dokumentowi jesteśmy w stanie obliczyć podstawę opodatkowania – potrzebny do tego jest dochód uzyskany w danym roku oraz opłacone w tym okresie składki na podatek dochodowy. Zostaje ona obniżona poprzez zastosowanie ulg podatkowych oraz różnego rodzaju odliczeń, z których możemy skorzystać, jeśli spełniamy wymagane warunki.

Jak obliczyć ile dostane zwrotu podatku z Holandii?

Do oszacowania wysokości zwrotu podatku z Holandii będą Ci potrzebne następujące dane:

 • rok, za który składane jest rozliczenie,
 • adres zameldowania, 
 • Loon – całkowity dochód brutto z Holandii;
 • Ingehouden loonbelasting/Loonheffing – wysokość zaliczki pobranej na podatek dochodowy i ubezpieczenie społeczne,
 • Arbeidskorting/Verrekende arbeidskorting – naliczona stawka ulgi pracowniczej,
 • informacje na temat okresu zatrudnienia w Holandii;
 • dochód uzyskany poza Holandią

W obliczeniu należnego podatku niezwykle ważną rolę odgrywa klasa podatkowa. Im więcej zarobiłeś podczas pracy w Holandii, tym wyższy podatek będzie odprowadzony od Twojego wynagrodzenia. Obecnie obowiązują 2 stawki podatku dochodowego – podatek 36,93% dla dochodów do 73 031 euro oraz 49,50% dla dochodów powyżej 73 031 euro.

Jak obliczyć zwrot podatku Holandia – wybierz odpowiedni formularz

Jednym z najważniejszych aspektów rozliczenia podatku w Holandii jest wybór odpowiedniego formularza. Jest on podyktowany naszym statusem w tym kraju i będzie zależeć od tego, czy przebywaliśmy w Królestwie Niderlandów cały rok, czy uzyskiwaliśmy dochody tylko przez jakiś czas. W holenderskim systemie funkcjonują: 

 • C-form – przeznaczony dla nierezydentów, czyli osób, które w danym roku nie były zameldowane w Holandii
 • Aangifte „P” – dotyczy podatników, którzy byli zameldowani w Holandii przez cały rok,
 • „M-form” (M-biljet) – składają go osoby, które wymeldowały lub zameldowały się w Holandii w trakcie trwania roku podatkowego.

Zwrot podatku z Holandii – jak obliczyć samodzielnie?

Jak więc samemu obliczyć zwrot podatku z Holandii? Warto wykorzystać do tego kalkulator zwrotu podatku z Holandii, czyli specjalne narzędzia pozwalające na automatyzację całego procesu – wystarczy wprowadzić niezbędne dane z naszej karty podatkowej i zastosować dostępne ulgi, a otrzymamy sumę zwrotu. 

Pamiętaj jednak, że często wyjdzie nam tylko wynik szacunkowy – ostateczną kwotę poznamy dopiero po złożeniu deklaracji w urzędzie skarbowym.

Jak wyliczyć zwrot podatku z Holandii w Polsce?

Jeżeli otrzymamy zwrot podatku z Holandii, to będzie on traktowany jako dochód zagraniczny przez polski urząd skarbowy. Dlatego, jeżeli obowiązuje Cię rozliczenie w naszym kraju, to będzie trzeba uwzględnić uzyskane pieniądze na formularzu PIT36/ZG.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Ile jest czasu na rozliczenie się z podatku w Holandii?

Tak więc otrzymany zwrot podatku doliczamy do podatku, który musimy zapłacić w zeznaniu podatkowym składanym za rok, w którym ten zwrot otrzymaliśmy. Należy to zrobić, kiedy zgodnie z umową podpisaną z danym krajem obowiązuje metoda proporcjonalnego odliczenia – tak jest w przypadku Holandii.

Jak obliczyć zwrot podatku z Holandii – skorzystaj z pomocy doświadczonych doradców

Nie wiesz, jak obliczyć zwrot podatku w Holandii samemu? W takim razie warto skorzystać z usług doświadczonych doradców. Wystarczy, że przekażesz niezbędne dane i odpowiednie dokumenty do profesjonalnego biura podatkowego, a fachowcy zajmą się całym procesem składania deklaracji. Za usługę trzeba oczywiście zapłacić, jednak w zamian dostajemy gwarancję poprawnego rozliczenia i zaoszczędzimy mnóstwo czasu i nerwów. To doskonała opcja zwłaszcza dla osób mieszkających w Polsce i mających utrudniony kontakt z Belastingdienst.

Zwrot podatku z Niemiec – ile się czeka i jak sprawdzić jego status?

Urząd skarbowy ma czas do sześciu miesięcy, aby wysłać rozpatrzone zeznanie podatkowe. Dopiero po pół roku, jeżeli nie otrzymamy żadnych informacji o naszym rozliczeniu, powinniśmy zacząć się martwić i reagować. W tym celu możemy skontaktować się z urzędem i próbować dowiedzieć, jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy lub wysłać ponaglenie. Wcześniej nie mamy możliwości wglądu w nasze rozliczenie – pozostaje jedynie sprawdzać nasz stan konta w oczekiwaniu na zwrot podatku z Niemiec.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku?

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny zwrotu podatku z Holandii. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

  Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności