Kara za nierozliczenie podatku w Holandii: trzeba się bać?

Kara za nierozliczenie podatku w Holandii: trzeba się bać?

Jaka jest kara za nierozliczenie podatku z Holandii w Polsce?

Kary za nierozliczenie podatku z Holandii są bardzo wysokie i w zależności od okoliczności wynoszą od 369 euro do 5278 euro. W przypadku pracy w tym kraju warto dowiedzieć się wcześniej, kogo dotyczy obowiązek złożenia zeznania i uniknąć nieprzyjemności związanych z karami administracyjnymi.

Kara za nierozliczenie z Belastingdienst

Otrzymanie oficjalnego pisma Aangiftebrief oznacza, że masz obowiązek rozliczenia podatku dochodowego z Holenderskim urzędem skarbowym. Niezależnie od tego, czy należy Ci się zwrot podatku, czy musisz dokonać dopłaty zalecamy nie ignorować wezwania z Belastingdienst. W przypadku jeśli nie złożysz deklaracji podatkowej w wyznaczonym terminie, otrzymasz ponaglenie, od którego zostanie Ci 10 dni na rozliczenie. Po upływie tego czasu zostanie nałożona wspomniana wyżej kara wynosząca od 369 euro do nawet 5278 euro.

Koniecznie sprawdź, ile jest czasu na rozliczenie się z podatku w Holandii – pomoże Ci to złożyć dokumenty w wyznaczonym terminie i uniknąć przykryć konsekwencji.

Kara z Polskiego Urzędu skarbowego

W przypadku gdy pozostajesz polskim rezydentem podatkowym, obowiązuje Cię również rozliczenie dochodów z Holandii w Polsce. Musisz złożyć roczne zeznanie PIT-36 wraz z załącznikiem ZG wykazującym Holenderskie wynagrodzenie. Niedopełnienie formalności z Polskim fiskusem także wiązać się będzie z dotkliwymi karami.

Jeżeli podatek do zapłacenia nie przekroczył 5-krotności minimalnego wynagrodzenia, czyli obecnie 8400 zł, czyn zostanie zakwalifikowany jako wykroczenie skarbowe. Nieuregulowanie należności lub niezłożenie zeznania wiązać się będzie z nałożeniem mandatu przez urząd skarbowy w wysokości od 168 zł do 3360 zł. Powyżej tej kwoty zostanie zakwalifikowany jako przestępstwo skarbowe i będzie skutkować poważniejszymi konsekwencjami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Transitievergoeding – jak uzyskać odprawę od holenderskiego pracowdawcy?

Ile jest czasu na rozliczenie podatku z Holandii w Polsce? Deklarację podatkową w Polsce do 30 kwietnia każdego roku

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku?

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny zwrotu podatku z Holandii. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności