Jaka jest kara za nierozliczenie podatku z Holandii w Polsce?

Jaka jest kara za nierozliczenie podatku z Holandii w Polsce?

Jaka jest kara za nierozliczenie podatku z Holandii w Polsce?

Kary za nierozliczenie podatku z Holandii są bardzo wysokie i w zależności od okoliczności wynoszą od 369 euro do 5278 euro. W przypadku pracy w tym kraju warto dowiedzieć się wcześniej, kogo dotyczy obowiązek złożenia zeznania i uniknąć nieprzyjemności związanych z karami administracyjnymi.

Kara za nierozliczenie z Belastingdienst

Otrzymanie oficjalnego pisma Aangiftebrief oznacza, że masz obowiązek rozliczenia podatku dochodowego z Holenderskim urzędem skarbowym. Niezależnie od tego, czy należy Ci się zwrot podatku, czy musisz dokonać dopłaty zalecamy nie ignorować wezwania z Belastingdienst. W przypadku jeśli nie złożysz deklaracji podatkowej w wyznaczonym terminie, otrzymasz ponaglenie, od którego zostanie Ci 10 dni na rozliczenie. Po upływie tego czasu zostanie nałożona wspomniana wyżej kara wynosząca od 369 euro do nawet 5278 euro.

Kara z Polskiego Urzędu skarbowego

W przypadku gdy pozostajesz polskim rezydentem podatkowym, obowiązuje Cię również rozliczenie dochodów z Holandii w Polsce. Musisz złożyć roczne zeznanie PIT-36 wraz z załącznikiem ZG wykazującym Holenderskie wynagrodzenie. Niedopełnienie formalności z Polskim fiskusem także wiązać się będzie z dotkliwymi karami.

Jeżeli podatek do zapłacenia nie przekroczył 5-krotności minimalnego wynagrodzenia, czyli obecnie 8400 zł, czyn zostanie zakwalifikowany jako wykroczenie skarbowe. Nieuregulowanie należności lub niezłożenie zeznania wiązać się będzie z nałożeniem mandatu przez urząd skarbowy w wysokości od 168 zł do 3360 zł.

Powyżej tej kwoty zostanie zakwalifikowany jako przestępstwo skarbowe i będzie skutkować poważniejszymi konsekwencjami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Z czego trzeba się rozliczyć w Holandii?

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku?

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny zwrotu podatku z Holandii. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności