Child benefit child budget pismo z SVB

Dutch family benefits – Decision on Dutch family benefits, co to za listy z SVB?

„Dutch family benefits” lub „Decision on Dutch family benefits” co to za pisma? Otrzymałaś bardzo ważną wiadomość z holenderskiego SVB, nie warto jej ignorować! Wyjaśniając pismo zwracamy się do Pań, ponieważ w co najmniej 95% przypadków to kobiety będą adresatami tego pisma.
Przeczytaj nasz artykuł aby dowiedzieć się więcej.

Czym zajmuje się SVB?

SVB jest to holenderską rządową instytucją zajmująca się międzynarodową koordynacją oraz wypłatą świadczeń społecznych w postaci zasiłków rodzinnych, rent rodzinnych oraz emerytur dla obywateli Holandii oraz pozostałych krajów EU/EER. 
Przy wsparciu SVB oraz ZUS pracujący w Holandii Polacy otrzymają emerytury z Holandii a małoletnie dzieci otrzymują renty rodzinne w przypadku straty rodzica pracującego w Holandii.

Holandia? Nie mam z nią nic wspólnego… ale

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że pismo zostało przesłane przez pomyłkę. Prawdodpobnie nigdy nie pracowałaś w Holandii, lub wróciłaś z niej wiele lat temu ale Twój były partner (ex-mąż) nadal w Holandii mieszka lub pracuje. Polskie oraz holenderskie instytucje badają czy w Twoim przypadku nie zachodzi zbieg świadczeń, to jest podstawowy powód dla którego otrzymałaś to pismo.

Dwa listy z SVB: Decision on Dutch family benefits lub Dutch child benefit decision

Oba pisma dotyczą świadczenia na dzieci – kinderbijslag (zasiłek rodzinny). SVB wraz z ZUS analizuje czy ma Pani prawo do zasiłku dyferencyjnego z Holandii. Zasiłek dyferencyjny to różnica w wysokości świadczeń pomiędzy krajami, w tym przypadku Polską a Holandią.

Pod uwagę brany jest polski zasiłek rodzinny oraz 500+ i porównywany z holenderskim kinderbijslag, który w przypadku dziecka powyżej 12 roku życia wynosi aż 385,37€ na kwartał. W przypadku dzieci młodszych(0-5 lat) kwota zasiłku to 269,76€ kwartalnie i odpowiednio 327,56€ dla dzieci od 6 do 11 roku życia.

Twój były partner nie płaci alimentów? W ich uzyskaniu pomoże LBIO!

Jeżeli Twój były partner nie płaci alimentów, ale masz podejrzenie że może pracować bądź mieszkać na terenie Niderlandów to warto skorzystać z pomocy Landelijk Bureau Inning Onderhoudsbijdragen w skrócie LBIO. Jest to rządowa instytucja, która bezpłatnie pomaga w pozyskiwaniu świadczeń alimentacyjnych z Holandii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jak obliczyć samodzielnie zwrot podatku z Holandii?

Otrzymałaś pismo z SVB? Skontaktuj się nami jak najszybciej

„Czas to pieniądz” i w tym przypadku sprawdzi się stare polskie powiedzenie. Im szybciej zareagujesz i zwrócisz się do nas, tym większa szansa na uzyskanie dodatkowych pieniędzy z Holandii. Zeskanuj otrzymane z SVB dokumenty i prześlij je niezwłocznie do nas. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych.
Pamiętaj, że jeżeli Twój były partner mieszka lub pracuje w Holandii to masz dużą szansę na zastrzyk gotówki z Holandii! Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. 

Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam załatwić większość spraw związanych z świadczeniami rodzinnymi. 

Biuro Borsuk jest jedną z pierwszych firm na rynku, która rozpoczęła uzyskiwanie świadczeń rodzinnych dla Polaków pracujących na terenie Holandii

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów

Zapraszamy – BorsukPodatki.pl

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności