Jak obliczyć podatek dochodowy z Austrii?

Jak obliczyć podatek dochodowy z Austrii?

Jak obliczyć podatek dochodowy z Austrii?

Wszystkie osoby legalnie zatrudnione w Austrii mają obowiązek opłacać podatek dochodowy, a potrącaniem składek zajmuje się pracodawca. Do obliczenia podatku dochodowego niezbędna jest znajomość stosowanych w tym kraju stawek podatkowych. Jakie progi podatkowe występują Austrii?

Ile wynoszą stawki podatkowe w Austrii?

W Austrii mamy do czynienia z progresywnym podatkiem dochodowym – im wyższe zarobki, tym więcej podatku zapłacimy. Obecnie obowiązuje aż 6 różnych stawek podatkowych ściśle uzależnionych od dochodu.

Stawki podatku w Austrii wynoszą:

  • dochody od 11 001 € do 18 000 € 25%,
  • dochody od 18 001 € do 31 000 €35%,
  • dochody od 31 001 € do 60 000 €42%,
  • dochody od 60 001 € do 90 000 €48%,
  • dochody od 90 001 € do 1 000 000 €50%,
  • dochody przekraczające 1 000 000 €55%,

Kwota wolna od podatku w Austrii

Bardzo duży wpływ na wysokość podatku dochodowego, który będziemy musieli zapłacić, ma także kwota wolna od podatku. Prawo w Austrii przewiduje, że każdy, kto nie osiągnął granicy dochodu w wysokości 11 000 €, nie musi odprowadzać podatku dochodowego od zarobków. 

W przypadku przekroczenia tej kwoty zostaniemy obciążeni stawką podatkową zależną od naszych dochodów i zakwalifikowania do odpowiedniego progu.  

Jak uzyskać zwrot podatku z Austrii?

Jeżeli w danym roku zapłaciliśmy wyższe składki na podatek dochodowy, niż powinniśmy, możemy starać się o ich zwrot podatku z Austrii. Osoby, które przekroczyły roczny dochód w wysokości 11 000 euro, mają prawo do uzyskania dodatkowych ulg.

Deklarację w urzędzie skarbowym mogą złożyć osoby ze statusem Austriackiego rezydenta podatkowego, posiadające nieograniczony obowiązek podatkowy. Termin na złożenie rozliczenia ustalony został na 30 kwietnia bieżącego roku podatkowego

Do złożenia zeznania podatkowego niezbędna będzie karta Lohnzettel, czyli odpowiednik polskiego PIT-11, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące naszego wynagrodzenia i pobranych składek. Otrzymasz ją od swojego pracodawcy najpóźniej do końca lutego następującego po przepracowanym roku podatkowym.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności