Ile trwa rozliczenie podatku z Austrii?

Ile trwa rozliczenie podatku z Austrii?

Ile trwa rozliczenie podatku z Austrii?

Zwrot podatku z Austrii możemy otrzymać w przeciągu 3 do 6 miesięcy od złożenia deklaracji. W dużej mierze zależy to od urzędu, w którym się rozliczaliśmy i stąd ta spora rozbieżność. Aby jak najszybciej odzyskać pieniądze, powinieneś jak najszybciej zebrać potrzebne dokumenty i złożyć zeznanie.

Zwrot podatku z Austrii – jakie obowiązują terminy?

Aby liczy na szybki zwrot podatku, najważniejsze jest spełnienie głównego czynnika – musisz rozliczyć się z urzędem w terminie. Austriacka skarbówka nie ma określonej konkretnej daty, do której musi przesłać należne Ci pieniądze, dlatego im szybciej załatwisz wszystkie formalności, tym większa szansa na szybszy zwrot.

Standardowy termin złożenia zeznania podatkowego za poprzedni rok przypada na dzień 31 lipca. Ostatnio w związku z pandemią koronawirusa zaszły w tym temacie zmiany a termin został przesunięty, dlatego na rozliczenie z 2022 roku masz czas do 30 września 2023 r.

Ile czeka się na zwrot podatku z Austrii?

Cała procedura rozpatrywania Twojego zeznania trwać będzie od 3 do 6 miesięcy. Mniej więcej w tym czasie możesz spodziewać się, że zwrot podatku z Austrii trafi na konto bankowe podane w złożonej deklaracji.

Najszybciej urząd wydaje decyzje składane przez internet, dlatego, jeśli zależy Ci na szybkim odzyskaniu podatku warto rozliczyć się przez FinanzOnline. To platforma udostępniona przez austriackie organy podatków, pozwalająca złożyć deklaracje całkowicie drogą elektroniczną bez wychodzenia z domu.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku?

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności