Podatek dochodowy w Austrii: ile wynosi? Jak dużo zapłacimy?

Podatek dochodowy w Austrii: ile wynosi? Jak dużo zapłacimy?

Ile wynosi podatek dochodowy w Austrii?

Podatek dochodowy w Austrii dla dochodów w wysokości od 11 693 euro do 19 134 euro wynosi 25%, od 19 134 do 32 075 euro jest to 35%, natomiast dla dochodów od 32 075 do 62 080 euro wzrasta już do 42%.

Stawki podatkowe w Austrii

W Austrii funkcjonuje progresywny podatek dochodowy, którego wysokość wzrasta proporcjonalnie do zarobków. Im więcej zarobimy w danym roku, tym wyższa stawka podatkowa będzie nas obowiązywać. 

Stawki podatku w Austrii wynoszą:

  • dla dochodów od 11 693 € do 19 134 € 25%,
  • dla dochodów od 19 134 € do 32 075 €30%,
  • dla dochodów od 32 075 € do 62 080 €42%,
  • dla dochodów od 62 080 € do 93 120 €48%,
  • dla dochodów od 93 120 € do 1 000 000 €50%,
  • dla dochodów przekraczających 1 000 000 €55%,

Wszystkie niezbędne informacje o podatku zapłaconym w Austrii znajdziesz na Lohnzettel, czyli karcie podatkowej, którą otrzymasz od pracodawcy po zakończeniu roku podatkowego.

Kwota wolna od podatku w Austrii

Kwota wolna od podatku w Austrii wynosi 11 693 €, osoby które nie przekroczyły takiego dochodu, nie zapłacą podatku dochodowego od wynagrodzenia wcale. Zarobki poniżej tego progu pozwalają na odzyskanie pełnego zwrotu podatku z Austrii. Dopiero jeżeli przekroczymy tę kwotę zostanie naliczona odpowiednia stawka podatkową zależna od naszych dochodów. 

Nawet jeżeli przekroczymy roczny próg dochodów w wysokości 11 693 € to wciąż w większości przypadków możemy odzyskać część składek zapłaconych na poczet podatku dochodowego. Deklarację w urzędzie skarbowym możesz złożyć, jeśli posiadasz status Austriackiego rezydenta podatkowego – mieszkasz w tym kraju dłużej niż 183 dni lub Twój dochód z Austrii w danym roku wynosi co najmniej 90% wszystkich światowych dochodów. Oznacza to, że posiadać będziesz nieograniczony obowiązek podatkowy, co pozwala na skorzystanie z wszystkich ulg i odliczeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jak uniknąć podwójnego podatku w Austrii? Zostań rezydentem!

Jak obliczyć podatek dochodowy z Austrii? W tym celu najlepiej skorzystać z usług doświadczonego biura podatkowego – wykwalifikowani doradcy wybiorą najlepszą formę rozliczenia korzystając z wszystkich możliwych opcji, aby odzyskać jak najwyższą kwotę zwrotu.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy również ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności