Ile wynosi zwrot podatku z Austrii?

Ile wynosi zwrot podatku z Austrii?

Ile wynosi zwrot podatku z Austrii?

Jeżeli legalnie pracujesz w Austrii, istnieje duża szans, że masz obowiązek rozliczenia się w austriackim urzędzie skarbowym. Jest to spora szansa na odzyskanie części zapłaconych składek – średni zwrot podatku z Austrii wynosi 1264 euro. Dowiedz się, co wpływa na jego wysokość i jak najszybciej odzyskać należne pieniądze.

Wysokość zwrotu podatku z Austrii – od czego zależy?

Wysokość zwrotu podatku z Austrii tak jak w innych krajach zależy od wielu czynników. Główny wpływ ma przede wszystkim wysokość dochodów i suma składek zapłaconych na rzecz podatku dochodowego w danym roku, ale to nie wszystko. 

Ulgi podatkowe w Austrii – jak skorzystać?

Bardzo duży wpływ na wysokość zwrotu podatku z Austrii będą miały różnego rodzaju ulgi. W tym kraju system przewiduje możliwość skorzystania z różnego rodzaju dodatków i odliczeń pomagających znacznie zwiększyć ostateczną kwotę, jaką możesz uzyskać. Poniżej przedstawimy kilka najpopularniejszych ulg podatkowych dostępnych w Austrii.

Ulga z tytułu podwójnego gospodarstwa domowego (Doppelte Haushaltsführung – Familienheimfahrten) – możliwość odliczenia kosztów dojazdu do domu i posiadania dwóch gospodarstw domowych. Rocznie można odliczyć z tego tytułu nawet 2 931 euro. Ulga ta ma zastosowanie także w przypadku opłacania hotelu podczas pracy w Austrii.

Ulga dotyczącą dojazdów do pracy (Pendlerpauschale) – możesz starać się o zwrot kosztów dojazdu do pracy jeśli znajduje się w innym miejscu, niż miejsce zamieszkania. Stawki różnią się i zależą bezpośrednio od odległości, jaką musimy przebyć. W przypadku dystansu powyżej 20 km 58 euro miesięcznie; powyżej 40 km 113 euro miesięcznie; powyżej 60 km 168 euro miesięcznie.

Zwrot dodatkowych kosztów pracy (Arbeitsmittel) – ulga podatkowa pozwalająca na pokrycie części dodatkowych kosztów na odzież, narzędzia i artykuły potrzebne do pracy

Odliczenie na dziecko (Kinderbetreuungsgeld) – ulga przysługująca rodzicom, którzy przynajmniej przez 6 miesięcy pobierali zasiłek na dzieci w Austrii, które nie przekroczyły jeszcze 10 roku życia. Maksymalne odliczenie wynieść może 2 300 euro rocznie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Podatek dochodowy w Austrii: ile wynosi? Jak dużo zapłacimy?

Odliczenie dla rodzin wielodzietnych – w przypadku rodziców posiadających przynajmniej trójkę dzieci i wspólnych dochodów nieprzekraczających 55 tysięcy euro istnieje możliwość odliczenia 20 euro miesięcznie na każde dziecko.

 O zwrot podatku z Austrii możesz ubiegać się nawet do 5 lat wstecz – korzystając z powyższych ulg, masz szansę odzyskać naprawdę pokaźną sumę pieniędzy. Pamiętaj, ze deklaracje w urzędzie skarbowym złożyć musisz do 30 września 2022 roku.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności