Kiedy jest zwrot podatku z Danii?

Kiedy jest zwrot podatku z Danii?

Kiedy jest zwrot podatku z Danii?

Średni czas oczekiwania na ostateczną decyzję duńskiego urzędu skarbowego wynosi od 3 do 6 miesięcy. Po takim czasie od złożenia deklaracji możemy spodziewać się zwrotu podatku z Danii na naszym koncie.

Ile trzeba czekać na pieniądze z duńskiego urzędu skarbowego?

Wynikiem rozliczenia rocznego z duńskim urzędem skarbowym może być  kwota nadpłaty lub niedopłaty podatku dochodowego. W przypadku pierwszego rozwiązania należeć będzie się nam zwrot podatku z Danii. Pieniędzy nie otrzymamy jednak od razu po wykonaniu niezbędnych obliczeń i złożeniu rozliczenia wstępnej deklaracji – będziemy musieli poczekać na ostateczną decyzję urzędu. Po jakim czasie SKAT wypłaca pieniądze?

Decyzja dotycząca zwrotu podatku z Danii wystawiana jest najczęściej w okresie do 3 miesięcy – jeżeli składaliśmy deklarację drogą elektroniczną lub w tradycyjnej formie papierowej. Odwołania i korekty za lata poprzednie rozpatrywane są natomiast średnio w ciągu 6 miesięcy – czas ten wydłuża się rzadko i tylko w przypadku wyjątkowych przypadków. 

Jak szybko uzyskać zwrot podatku z Danii?

Aby otrzymać zwrot podatku z Danii jak najszybciej, należy przestrzegać obowiązujących terminów rozliczenia. Odpowiedni formularz do duńskiego urzędu skarbowego musimy dostarczyć najpóźniej do 1 maja (dla osób z ograniczonym obowiązkiem podatkowym) lub 1 lipca (dla osób z nieograniczonym obowiązkiem podatkowym). Obowiązującą nas datę znajdziemy na swojej wstępnej deklaracji (Årsopgørelse), którą otrzymamy od SKAT. Co ważne, korekty zeznania podatkowego możemy dokonać nawet do 3 lat wstecz.

Warto zadbać również, aby rozliczenie nie zawierało żadnych błędów. W przypadku wpisania złych danych lub nieprawidłowych obliczeń cała procedura może znacznie się wydłużyć. Warto więc skorzystać z usług doradcy podatkowego – dostaniemy gwarancję, że wszystkie formalności zostaną załatwione prawidłowo i możemy spodziewać się należnych nam pieniędzy w najszybszym możliwym czasie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Ile wynosi kwota wolna od podatku w Danii?

Należy także pamiętać, że w Danii musimy mieć zarejestrowane Nemkonto, na które SKAT przesyła pieniądze.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z Danii. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności