Karta podatkowa w Danii: jak ją sprawdzić? Poznaj SKAT!

Karta podatkowa w Danii: jak ją sprawdzić? Poznaj SKAT!

Jak sprawdzić kartę podatkową w Danii?

Karty podatkowe w Danii wystawiane są elektronicznie i dostęp do nich możemy uzyskać poprzez konto osobiste w SKAT. Na stronie Urzędu Skarbowego znajdziemy niezbędne informacje dotyczące naszej karty podatkowej, wysokości podatku do zapłacenia czy statusu rocznego rozliczenia. 

Jak zdobyć kartę podatkową w Danii?

Po przybyciu do Danii w celach zarobkowych w pierwszej kolejności powinniśmy starać się o uzyskanie numeru identyfikacji podatkowej i karty podatkowej. Odpowiedni wniosek możemy złożyć nie wcześniej niż 60 dni kalendarzowych przed pierwszym dniem pracy. 

W celu uzyskania karty podatkowej w Danii musimy zgłosić się urzędu podatkowego SKAT lub wypełnić formularz elektroniczny. Potrzebne będą do tego numer CPR (odpowiednik numeru PESEL), pozwolenie na pobyt oraz dokument tożsamości. Wniosek rozpatrywany jest najczęściej w czasie do 6 tygodni od jego złożenia.

Jak sprawdzić duńską kartę podatkową?

Każdy pracownik w Danii powinien posiadać kartę podatkową – to na tym dokumencie  znajdziemy historię opłacanych przez nas składek na podatki. Wykorzystywana jest ona podczas rozliczenia rocznego z Danii oraz pomaga w ustaleniu należnych ulg, oraz świadczeń socjalnych i emerytalnych.

Karty podatkowe są wydawane elektronicznie i można je zobaczyć w TastSelv. To tam znajdziemy wszelkie interesujące nas informacje – czy karta podatkowa została wystawiona, jaka jest wysokość karty podatkowej oraz dane o rocznym rozliczeniu podatku. Do dostępu na nasze konto osobiste w SKAT potrzebny jest numer CPR oraz hasło (Tastselv kode) – uzyskać możemy je podczas pierwszego logowania. 

Nie wiesz, jak uzyskać dostęp do konta osobistego SKAT? Sprawdź nasz inny wpis – Jak zalogować się do SKAT?

Należy pamiętać, że jeżeli chcemy starać się o zwrot podatku z Danii, potrzebne będzie nam Nemkonto – rachunek bankowy do celów podatkowych, na który duński urząd przesyła wszelkie należności. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Ile wynosi kwota wolna od podatku w Danii?

Sprawdź także kiedy można rozliczyć się ze Skatem – ponieważ deklarację podatkową w Dani złożyć muszą wszystkie osoby legalnie pracujące w tym kraju. 

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z Danii. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności