Co to jest AM-bidrag?

Co to jest AM-bidrag?

Co to jest AM-bidrag?

AM-bidrag, to wynosząc 8% składka na rynek pracy płatna obowiązkowo w Danii – odliczana jest od pensji brutto w tym kraju.

Jakie są cele AM Bidrag?

AM Bidrag to składka, którą pracodawcy i pracownicy płacą w Danii na rzecz państwa. Składka ta została wprowadzona w 1991 roku i jest obecnie jednym z podstawowych źródeł finansowania systemu socjalnego w Danii. AM Bidrag jest uważany za jeden z najważniejszych elementów modelu duńskiego rynku pracy.

Celem AM Bidrag jest finansowanie systemu socjalnego w Danii, w tym między innymi programów związanych z opieką zdrowotną, emeryturami, zasiłkami dla bezrobotnych oraz programów szkoleniowych dla pracowników.

Jakie są stawki AM Bidrag?

Stawki AM Bidrag zależą od wysokości wynagrodzenia pracownika oraz od branży, w której pracuje. Obecnie stawka wynosi od 8,0% do 8,5% dla pracowników oraz od 1,2% do 1,5% dla pracodawców.

Kto płaci AM Bidrag?

AM Bidrag jest wpłacany co miesiąc, wraz z wypłatą wynagrodzenia. Wysokość składki jest uzależniona od wynagrodzenia pracownika i stawki składki obowiązującej w jego branży. Składka ta jest automatycznie pobierana przez pracodawcę i wpłacana do państwowej kasy. W przypadku, gdy pracownik zmienia pracę, to składka ta jest wpłacana do państwowej kasy przez nowego pracodawcę. Wysokość składki może ulegać zmianom w zależności od zmiany wysokości wynagrodzenia pracownika.

Nie ma możliwości ubiegania się o zwolnienie z płacenia AM Bidrag. Jest to obowiązkowa składka, którą muszą płacić zarówno pracownicy, jak i pracodawcy.

Jakie są różnice między AM Bidrag a innymi daniami?

AM Bidrag jest jednym z podstawowych źródeł finansowania systemu socjalnego w Danii. Jest ona jednak odrębna od innych danin, takich jak podatek dochodowy czy podatek VAT. Dzięki AM Bidrag państwo jest w stanie finansować te programy i zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwo socjalne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jak zapłacić zaległy podatek w Danii?

Argumentem przeciw AM Bidrag są wysokie koszty składki oraz brak wpływu na to, jak państwo wykorzystuje zebrane środki. Niektórzy przedsiębiorcy uważają, że wysoka składka może wpłynąć negatywnie na konkurencyjność na rynku pracy.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z Danii. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności