Ile się czeka na zwrot podatku z Danii? Sprawdź kiedy odzyskasz pieniądze!

Ile się czeka na zwrot podatku z Danii? Sprawdź kiedy odzyskasz pieniądze!

Ile się czeka na zwrot podatku z Danii?

Średni czas oczekiwania na rozliczenie przez urząd duński wynosi 6 miesięcy.

Kiedy SKAT wypłaca zwrot podatku z Danii?

Podatnicy, którzy złożą w terminie zeznania podatkowe, mogą liczyć na zwrot podatku w czasie do sześciu miesięcy

Należy pamiętać, aby wskazać konto bankowe jako NemKonto. Jest to rachunek, na który wypłacane będą wszystkie należności z instytucji publicznych w Danii takie jak zwrot podatku czy dodatki wakacyjne. Może to być zarówno konto duńskie, jak i polskie – wyboru dokonuje podatnik.

Procedura rejestracji rachunku w NemKonto trwa około 2 miesiące – po tym czasie od zgłoszenia konta otrzymamy kod aktywacyjny. Będziemy musieli wykorzystać go w przeciągu 30 dni od daty wydania.

Jak najszybciej odzyskać zwrot podatku z Danii?

Jeżeli zależy Ci na jak najszybszym odzyskaniu należnego Ci zwrotu podatku z Danii, to powinieneś jak najszybciej dokonać korekty na wstępnej deklaracja podatkowej, którą otrzymasz z duńskiego urzędu skarbowego. Nazywana się ona Årsopgørelse i jest to propozycja rozliczenia wystawiana na podstawie informacji o Twoich dochodach odzyskanych ze wszystkich źródeł. Zawarta jest w nim suma Twojego wynagrodzenia oraz wysokość zapłaconych stawek na podatek dochodowy.

Jeżeli kwalifikujesz się do skorzystania z ulg podatkowych, należy nanieść je na formularz dostępny online na stronie urzędu skarbowego, co pozwoli zwiększyć zwrotu podatku lub zmniejszyć dopłatę w Danii. Rozliczenie elektroniczne wymaga zdobycia specjalnego kodu TastSelv, ale jest najszybszym sposobem na rozliczenie w tym kraju. Dane do logowania do systemu możesz uzyskać go bezpłatnie na stronie SKAT – zostanie on wysłany na adres zarejestrowany w duńskim urzędzie skarbowym. Decyzja wystawiana jest w takim wypadku natychmiastowo, a na zwrot podatku czekać będziemy do 6 miesięcy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Kiedy SKAT wypłaca zwrot podatku w 2023?

Istnieje także możliwość wysłania deklaracji podatkowej do urzędu skarbowego za pomocą listu poleconego, musimy się jednak liczyć, że cała procedura znacznie się w takim wypadku wydłuży. Na samą decyzję oczekiwać będziemy od 2 do 3 miesięcy, co znacznie oddali także termin odzyskania pieniędzy.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z Danii. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności