Ile wynosi kwota wolna od podatku w Danii?

Ile wynosi kwota wolna od podatku w Danii?

Ile wynosi kwota wolna od podatku w Danii?

W Danii funkcjonuje wysoka kwota wolna od podatku. Dzięki temu, gdy Twoje zarobki w ciągu całego roku nie przekraczają 48 000 DKK, to nie zapłacisz podatku dochodowego. Pozwala to na uzyskanie korzystnego zwrotu podczas rozliczenia rocznego.

Kwota wolna od podatku w Danii 2022

W Danii kwota wolna od podatku w 2023 roku, czyli personfradrag, wynosi 48 000 DKK. Po przeliczeniu na złotego jest to około 28 tysięcy złotych.

Wobec tego osoby, które nie przekroczą tego progu, mogą skorzystać z kwoty wolnej od podatku i dzięki temu nie płacić go w ogóle, dzięki czemu mogą otrzymać wysoki zwrot podatku z Danii.

Progi podatkowe w Danii

W Danii funkcjonuje progresywny system podatkowy, co oznacza, że wysokość płaconego podatku uzależniona jest od osiąganych dochodów. Obecnie w duńskim systemie wyróżnia się 3 główne progi podatkowe, które determinują wysokość stawki podatku dochodowego.

Co można odliczyć od podatku?

Duński system podatkowy posiada wiele odliczeń, które są bardzo korzystne. Od podatku odliczysz, m.in. składki wpłacane na emeryturę, składki ubezpieczeniowe, alimenty na dzieci, wyżywienie czy dojazd do pracy z miejsca zamieszkania. Podczas wnioskowania o odliczenia podatkowe nie musisz potwierdzać wydatków np. przez faktury. Pamiętaj jednak, że duński urząd skarbowy ma 7 lat na zweryfikowanie czy poniesione koszty były prawdziwe.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności