Czy urząd skarbowy sprawdza PITy z Danii?

Czy urząd skarbowy sprawdza PITy z Danii?

Czy urząd skarbowy sprawdza PITy z Danii?

Dzięki systemowi automatycznej wymiany informacji o osiąganych dochodach wewnątrz Unii Europejskiej, polski urząd skarbowy doskonale wie o naszych zarobkach za granicą i może sprawdzić PIT z Danii.

Czy zarobki z Danii trzeba rozliczyć w Polsce?

Uzyskując dochody za granicą musimy sobie zdawać sprawę, że w dalszym ciągu posiadamy zobowiązania z polskim urzędem skarbowym. Zagraniczne zarobki należy wykazać podczas rozliczenia rocznego w specjalnym załączniku PIT/ZG.

Trzeba pamiętać, że obowiązek ten dotyczy wyłącznie osób, które są polskimi rezydentami podatkowymi. Za takich uznaje się podatników, którzy które posiadali w danym roku w Polsce centrum interesów osobistych i gospodarczych lub Przebywają na terytorium Rzeczypospolitej dłużej niż 182 dni w roku. Jak widać nie tylko miejsce pracy ma znaczenie dla ustalenia miejsca zamieszkania dla celów podatkowych – jeżeli zarabiasz za granicą, a Twoja rodzina mieszka w Polsce to zostaniesz uznany za rezydenta.

Europejski system wymiany informacji

W Unii w Europie funkcjonuje automatyczny system wymiany informacji o zarobkach i składkach opłacanych na ternie wspólnoty. Polski urząd skarbowy ma możliwość uzyskania szczegółowych informacje o tym, ile obywatel danego kraju zarobił w czasie pracy za granicą. Zostanie dokładnie przeanalizowane także, czy zgodnie z obowiązującymi przepisami miejsce zamieszkania podatnika znajduje się w Polsce, a więc jest rezydentem i czy musi w Polsce rozliczyć się z zagranicznych dochodów. Krajowa Administracja Skarbowa bardzo chętnie sięga po te dane i w przypadku unikania zobowiązań podatkowych w naszym kraju z pewnością powiadomi nas o konieczności złożenia deklaracji.

Rozliczenie podatku w Danii

Rozliczenie podatkowe w Danii jest obowiązkowe dla wszystkich osób legalnie pracujących w tym kraju. Po zakończeniu roku, jeżeli uzyskiwaliśmy dochody, należy wykazać je w deklaracji podatkowej składanej w tamtejszym urzędzie skarbowym. Podatnicy, którzy nie posiadają statusu rezydenta podatkowego w Danii muszą dostarczyć ją do 1 maja, natomiast podatnicy podlegają pod nieograniczony obowiązek podatkowy najpóźniej do 1 lipca.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z Danii. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności