Jak zapłacić zaległy podatek w Danii?

Jak zapłacić zaległy podatek w Danii?

Jak zapłacić zaległy podatek w Danii?

Restskat til betaling oznacza kwotę, jaką musisz dopłacić do duńskiego urzędu w przypadku gdy składki płacone przez cały rok były zbyt niskie. Należność trzeba uregulować jak najszybciej, wysyłając pieniądze na adres wskazany na rozliczeniu podatkowym.

Roczne rozliczenie podatkowe w Danii

Pod koniec roku każdy pracownik w Danii musi złożyć zeznanie podatkowe, w którym podaje się ostateczne kwoty otrzymane w ramach wynagrodzeń, zysków z działalności gospodarczej, odsetek itp. Do 15 marca kolejnego roku SKAT wykona wstępne rozliczenie Twojego podatku, a Ty jedynie będziesz musiał dokonać jego ewentualnej korekty.

Na podstawie dostarczonej deklaracji SKAT sporządza indywidualne sprawozdanie roczne. W przypadku jeśli zapłaciłeś za dużo składek, otrzymasz zwrot podatku z Danii, natomiast jeśli zapłacony podatek był zbyt niski, będziesz musiał dopłacić różnicę.

Do kiedy należy rozliczyć się w Danii?

Osoby, które nie posiadają statusu rezydenta podatkowego w Danii i podlegają pod ograniczony obowiązek podatkowy muszą dostarczyć uzupełnioną deklarację do SKAT najpóźniej do 1 maja 2023 roku.

W przypadku osób, które posiadają status rezydenta podatkowego i dotyczy ich rozliczenie nieograniczone, termin jest inny – dokumenty należy złożyć do 1 lipca 2023.

Rozliczenie podatku z Danii w Polsce – czy jest obowiązkowe?

Podczas rozliczania się z podatków ze SKAT, należy również pamiętać o złożeniu zeznania do polskiego urzędu skarbowego. Muszą to zrobić osoby posiadające status polskiego rezydenta podatkowego. Konieczność Dostarczenia rocznej deklaracji do polskiego fiskusa nie oznacza, że dochód osiągnięty na terenie Danii będzie opodatkowany – reguluje to podpisana przez oba kraje umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania za pomocą metody wyłączenia z progresją. W przypadku zagranicznych dochodów należy złożyć deklarację PIT-36 wraz z załącznikiem ZG.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Co można odliczyć od podatku w Danii?

Kara za brak rozliczenia podatku z Danii?

W przypadku pracy w Danii istnieje obowiązek złożenia deklaracji podatkowej w duńskim urzędzie. Konsekwencją braku rozliczenia jest kara sięgająca nawet 5000 DKK, czyli ponad 3 000 zł.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności