Jak rozliczyć podatek z Holandii?

Jak rozliczyć podatek z Holandii?

Jak rozliczyć podatek z Holandii?

Rozliczenia podatku możesz dokonać przy pomocy biura księgowego lub samodzielnie przez stronę urzędu skarbowego Belastingdienst przy pomocy elektronicznej tożsamości DiGiD. 

Jak rozliczyć się z podatku w Holandii przez DigiD?

Aby samodzielnie rozliczyć się z podatku z Holandii przez DigiD, należy zacząć od zgromadzenia odpowiednich dokumentów. Będziesz potrzebować:

 • numer BSN – własny, partnera oraz dzieci,
 • DigiD – numer nadawany jest bezpłatne drogą elektroniczną, po wypełnieniu formularza, można go uzyskać, wyłącznie będąc zameldowanym w gminie.
 • Jaaropgave – holenderska karta podatkowa zawierająca roczne zestawienie dochodów oraz zapłaconych składek na podatek dochodowy,
 • Jaaroverzicht – roczne zestawienie aktualnego konta bankowego,
 • dowody poniesionych w danym roku kosztów –  wydatki podlegające odliczeniom i ulgom takie jak alimenty, koszty opieki medycznej, pieniądze na kształcenie 

Następnie musimy wybrać i uzupełnić jeden z formularzy:

 • Aangifte „C” – w przypadku nierezydentów, czyli osób nieposiadających meldunku w Holandii,
 • Aangifte „P” – w przypadku osób, które posiadały meldunek w Holandii przez cały rok,
 • druk „M” – dotyczy osób imigrujących i emigrujących z lub do Holandii,
 • druk „F” – w przypadku osób zmarłych.

Gdy wszystko masz przygotowane zaloguj się do Mijn Belastingdienst na stronie internetowej mijn.belastingdienst.nl. i wybierz funkcję rozliczenia podatkowego (Inkomstenbelasting) i wybierz interesujący Cię rok podatkowy. Następnie wykonuj wszystkie kroki wskazane na ekranie, podając potrzebne dane, które znajdują się na dokumentach, które zgromadziłeś.

Jak rozliczyć podatek z Holandii w Polsce?

Każda osoba uzyskująca dochód w Holandii, która pozostaje polskim rezydentem podatkowym na także zobowiązania wobec skarbówki w naszym kraju. Odbywa się za pomocą metody proporcjonalnego odliczenia, którą określa zawarta pomiędzy dwoma krajami umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania. W tym celu należy złożyć deklarację PIT36 z załącznikiem ZG. Nasz podatek dochodowy, który będziemy musieli zapłacić w Polsce, będzie obniżony o kwotę, którą zapłacimy w Holandii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jak wygląda rozliczenie się z podatku w Holandii bez meldunku?

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z Holandii. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

  Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności