Jak przyspieszyć zwrot podatku z Holandii?

Jak przyspieszyć zwrot podatku z Holandii?

Jak przyspieszyć zwrot podatku z Holandii?

Najskuteczniejszym sposobem na szybkie uzyskanie zwrotu podatku z Holandii jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego biura podatkowego. Gwarantuje to bezbłędne, wygodne i szybkie rozliczenie i daje szansę na szybkie odzyskanie pieniędzy.

Zadbaj o szybki zwrot podatku z Holandii!

Belastingdienst nie ma wyznaczonego jednego konkretnego terminu, w którym musi przelać pieniądze z zwrotu podatku z Holandii na konto podatnika. Czy oznacza to, że nie możemy nic zrobić i jedynie uzbroić się w cierpliwość? Tylko częściowo, ponieważ na etapie składania możemy swoimi działaniami wpłynąć na przyspieszenie całego procesu. Średni czas oczekiwania wynosi od 3 do 12 miesięcy. 

Jeśli spóźnimy się z dostarczeniem deklaracji do urzędu, sytuacja staje się bardziej skomplikowana – w takim przypadku, urząd skarbowy może zajmować się rozpatrywaniem wniosku o zwolnienie podatkowe od 6 miesięcy do nawet 3 lat. Chociaż zwyczajowo podatki w Holandii są zwracane na konto bankowe stosunkowo szybko, istnieje jednak ryzyko, że oczekiwanie na zwrot może się znacząco przedłużyć. Dlatego należy odpowiednio przygotować deklarację zanim wyślemy ją do urzędu – w tym celu najważniejsza jest znajomość kilku podstawowych informacji dotyczących rozliczenia.

Rozlicz się w terminie

Przede wszystkim musimy dotrzymać wyznaczonego terminu i złożyć deklarację podatkową w urzędzie skarbowym najszybciej jak to możliwe. Im szybciej załatwimy wszystkie formalności i dostarczymy wymagane dokumenty, tym większa szansa na szybkie odzyskanie pieniędzy.

Dla osób zameldowanych Holandii termin wyznaczony został na 1 maja, natomiast podatnicy bez meldunku muszą rozliczyć się 1 lipca. Jeżeli zdążysz złożyć wniosek do Belastingdienst do ostatniego dnia marca, masz szansę odzyskać zwrot nawet do końca czerwca.

Poprawnie wypełnij deklarację

Błąd popełniony podczas uzupełniania rocznej deklaracji podatkowej może zdecydowanie przedłużyć cały proces odzyskiwania zwrotu z Holandii. Nawet najmniejsza niedokładność  w danych osobowych, pomyłka w obliczeniach, źle wybrany formularz wymagać będzie dokonania korekty. Oznacza to konieczność dodatkowej korespondencji z urzędem skarbowym i ponowne sprawdzenie formularza. Warto więc sprawdzić dokładnie poprawność uzupełnienia wszystkich danych lub skorzystać z odpowiednich programów, lub pomocy specjalistów.

Upewnij się, że Belastingdienst posiada Twoje aktualne konto bankowe

Szybki elektroniczny przelew jest najefektywniejszym sposobem na odzyskanie zwrotu podatku z zagranicy. Niestety, częstym powodem opóźnień w tym procesie jest błędny lub przestarzały numer konta bankowego. Jeśli podany numer rachunku jest niepoprawny, urząd skarbowy (Belastingdienst) nie będzie mógł dokonać wypłaty, co prowadzi do dodatkowej korespondencji. Wysłanie pisma w celu uzyskania poprawnych danych opóźnia otrzymanie zwrotu podatku z Holandii o kolejne tygodnie a nawet miesiące.

Jeżeli chcemy uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji musimy zadbać, aby urząd posiadał nasze aktualne konto bankowe. Jeżeli nie będzie dokładnie wiadomo, gdzie przelać pieniądze konieczność ustalenia tego przez urzędników sprawi, że czekać będziemy zdecydowanie dłużej. W razie jakichkolwiek zmian dotyczących naszego rachunku bankowego, które nastąpią w trakcie roku podatkowego, musimy od razu powiadomić urząd.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Najlepszym sposobem na szybszy zwrot podatku z Holandii jest zlecenie wykonania rozliczenia profesjonalnym doradcom podatkowym. Daje to gwarancję poprawnego wypełnienia deklaracji, przekazania kompletu dokumentów w terminie i sprawnej korespondencji z Belastingdienst. Wszystko to sprawia, że cały proces będzie znacznie sprawniej przebiegał i otrzymamy pieniądze znacznie wcześniej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jak samemu rozliczyć się z podatku w Holandii?

Skorzystanie z usług doradcy podatkowego niesie ze sobą także wiele innych korzyści. Oto kilka powodów, dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy podatkowego:

  • fachowa wiedza – doradca podatkowy posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu przepisów podatkowych i jest na bieżąco z ich zmianami, dzięki czemu może zapewnić dokładne i aktualne informacje dotyczące Twojej sytuacji podatkowej,
  • optymalizacja podatkowa – doradca może pomóc Ci zidentyfikować legalne sposoby optymalizacji podatkowej, dzięki czemu możesz zminimalizować swoje zobowiązania podatkowe i zaoszczędzić pieniądze,
  • uniknięcie błędów – rozliczenia podatkowe mogą być skomplikowane, a błędy w dokumentach mogą prowadzić do problemów z urzędem skarbowym, a doradca podatkowy pomoże Ci uniknąć popełniania błędów i zminimalizować ryzyko kontroli podatkowej,
  • Indywidualne podejście – doradca podatkowy dostosuje swoje rady do Twojej konkretnej sytuacji finansowej i zawodowej, zapewniając rozwiązania najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb,
  • reprezentacja przed urzędem skarbowym – jeśli pojawią się jakieś problemy z urzędem skarbowym, doradca będzie mógł Cię reprezentować i prowadzić wszelką korespondencję w Twoim imieniu,
  • spokój – korzystając z usług doświadczonego doradcy podatkowego, możesz mieć pewność, że Twoje sprawy podatkowe są w profesjonalnych rękach, co pozwoli Ci skoncentrować się na innych aspektach swojego życia i biznesu.

Podsumowując, doradca podatkowy może dostarczyć Ci niezbędnej wiedzy i wsparcia w kwestiach podatkowych, znacznie przyspieszając cały proces zwrotu podatku z Holandii.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności