Jak przyspieszyć zwrot podatku z Niemiec? Podpowiadamy!

Jak przyspieszyć zwrot podatku z Niemiec? Podpowiadamy!

Jak przyspieszyć zwrot podatku z Niemiec?

Średni czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec wynosi od 3 do 6 miesięcy. Jeżeli zależy nam na przyspieszeniu całego procesu, warto złożyć deklarację jak najszybciej i w formie elektronicznej.

Ile się czeka na zwrot podatku z Niemiec?

W przeciwieństwie do polskiej skarbówki niemiecki urząd nie ma jednego określonego terminu na przesłanie zwrotu podatku. Przez to nie możemy mieć pewności, kiedy otrzymamy należne nam pieniądze. Musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ cała procedura trwa najczęściej od 3 do 6 miesięcy. Czy możemy coś zrobić, aby przyspieszyć ten proces?

Rozlicz się jak najszybciej

Najważniejszą kwestią w przypadku zwrotu podatku z Niemiec jest dotrzymanie terminu rozliczenia – im szybciej załatwisz wszystkie formalności, tym szybciej odzyskasz należne pieniądze.

Kompletny formularz musisz złożyć najpóźniej do 31 lipca następującego po roku, którego dotyczy zeznanie.

Dokładnie sprawdź formularz

Jeżeli liczysz na szybki zwrot podatku z Niemiec, to najgorsze co może Ci się przytrafić, to błędne rozliczenie. W takim wypadku urząd skarbowy Finanzamt odeśle dokumenty i będzie oczekiwał na wprowadzenie korekty. Jest to bardzo kosztowne z perspektywy czasu – jak można się domyślić, znacznie wydłuża to całą procedurę. Przed złożeniem deklaracji należy więc dokładnie upewnić się, czy wszystkie dane zostały wprowadzone poprawnie i wszystkie wyliczenia wykonane prawidłowo

Wyślij deklarację online

Deklaracje wysłane drogą elektroniczną zazwyczaj są rozpatrywane szybciej niż rozliczenia tradycyjne. Formularz możesz złożyć za pomocą specjalnie przeznaczonej do tego rządowej platformy Elster – jest to bardzo wygodne i szybkie. Konieczna jest jednak dobra znajomość języka niemieckiego – warto więc skorzystać z pomocy doradcy podatkowego.

Skorzystaj z pomocy biura podatkowego

Wszystkie formalności możesz zlecić profesjonalistom doskonale orientującym się w dziedzinie rozliczenia podatku z Niemiec. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystko zostanie załatwione prawidłowo i na czas – dzięki czemu odzyskasz swój zwrot najszybciej jak to możliwe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jaka jest najlepsza klasa podatkowa w Niemczech?

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności