Czy zwrot podatku z Niemiec jest przychodem?

Czy zwrot podatku z Niemiec jest przychodem?

Czy zwrot podatku z Niemiec jest przychodem?

Zwrot podatku z Niemiec, traktowany jest podczas rozliczania z Polskim Urzędem Skarbowym w dokładnie taki sam sposób jak przychody z Niemiec – nie jest doliczany do Polskich przychodów, natomiast zostaje wykorzystany do obliczenia stawki podatku. Kiedy i jak rozliczyć zwrot z Niemiec?

Zwrot podatku z Niemiec a rozliczenie podatku w Polsce

Dzięki umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania nie zapłacisz kolejny raz podatku, rozliczając się z polskim fiskusem z dochodów uzyskanych na terenie Niemiec. Zgodnie z obowiązującymi zasadami zostanie zastosowane tak zwane zwolnienie z progresją.

Oznacza to, że do dochodów podlegających opodatkowaniu z Polski dodaje się zwolnione od tego podatku dochody pochodzące z Niemiec – od sumy tych dochodów oblicza się podatek według skali podatkowej.

Jeżeli otrzymałeś zwrot podatku z Niemiec w roku podatkowym, którego dotyczy rozliczenie z polską skarbówką, traktowany będzie on jak dochód i doliczony do kwoty wykorzystywanej do obliczenia ustaloną stopu procentowej podatku, nie będzie jednak doliczany do przychodów krajowych.

Ważna informacja

Musisz pamiętać, że należy korygować deklaracji składanej za rok, w którym uzyskano zwrot podatku z Niemiec – należy wykazać go w następnym rozliczeniu.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku?

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny zwrotu podatku z Niemiec. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności