Komu przysługuje zwrot podatku z Niemiec?

Komu przysługuje zwrot podatku z Niemiec?

Komu przysługuje zwrot podatku z Niemiec?

Zwrot podatku z Niemiec przysługuje pracownikowi, który w danym roku podatkowym odprowadzał składki na podatek dochodowy, a ich suma była wyższa, niż prognozował urząd skarbowy w Niemczech. Taką nadpłatę można odzyskać składając deklarację podatkową w wyznaczonym przez Finanzamt terminie.

Rozliczenie podatku ograniczone

Każda osoba legalnie zatrudniona zobowiązana jest do płacenia podatku dochodowego – pobierany jest on w postaci zaliczek z wynagrodzenia. Jego wysokość uzależniona jest w głównej mierze od wysokości dochodu. W rocznym zeznaniu podatkowym może okazać się że kwota wpłacona na poczet podatku różni się od tej którą w rzeczywistości powinieneś zapłacić. Jeżeli suma pobranych zaliczek jest wyższa, przysługuje Ci zwrot podatku z Niemiec.

Rozliczenia w sposób ograniczony dotyczy osób, które były legalnie zatrudnione w Niemczech na okres krótszy niż 183 dni, a suma opodatkowanych przychodów z tego kraju nie przekraczała równowartości 90% całkowitych dochodów. Jest to zdecydowanie mniej korzystna forma rozliczenia niż nieograniczona 

Rozliczenie nieograniczone

Jeśli pracowałeś dłużej niż 183 dni na terenie Niemiec, rozliczać będziesz się w sposób nieograniczony. Oznacza to że możesz skorzystać z wielu ulg a także składać deklarację wspólnie z małżonkiem. Pozwala to obniżyć całkowity podatek dzięki czemu masz szansę na korzystniejszy zwrot podatku z Niemiec. W celu przyznania ulg należy przedstawić w urzędzie skarbowym poniesione koszty i dokumenty potwierdzające spełnienie wymaganych warunków.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku?

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny zwrotu podatku z Niemiec. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności