Ile się czeka na zwrot podatku z Niemiec za 2023?

Ile się czeka na zwrot podatku z Niemiec za 2023?

Ile się czeka na zwrot podatku z Niemiec za 2023?

Jeżeli złożysz wszystkie wymagane dokumenty i poprawnie wypełnisz formularz – na zwrot podatku z Niemiec czekać będziesz od 3 do 6 miesięcy. Tyle zazwyczaj zajmuje urzędowi rozpatrzenie rozliczenia i przesłanie pieniędzy na konto.

Zwrot podatku z Niemiec – jak szybko otrzymać pieniądze?

W Polsce mamy jasno określony czas, jaki skarbówka ma na rozpatrzenie naszego rozliczenia, natomiast w Niemczech sprawa wygląda inaczej. Musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ Finanzamt nie ma konkretnego terminu zapisanego w przepisach. Z obserwacji lat poprzednich można jednak stwierdzić, że czekać będziesz od 3 do 6 miesięcy, licząc od złożenia zeznania.

Jeżeli zależy Ci na szybkim zwrocie podatku z Niemiec, powinieneś w pierwszej kolejności zadbać o dotrzymanie terminów rozliczenia. Deklarację oraz wszystkie wymagane dokumenty musisz dostarczyć do Niemieckiego Urzędu Skarbowego do 31 lipca bieżącego roku podatkowego.

Rozliczenie podatku z Niemiec – zadbaj o dokładne uzupełnienie danych

Konieczność wprowadzenia poprawek w deklaracji podatkowej w przypadku błędnych obliczeń, lub niepoprawnych danych wiązać się będzie z wydłużeniem całego procesu w urzędzie. W przypadku gdy będziesz musiał złożyć korektę, Twoje rozliczenie trafi na koniec kolejki i będziesz zmuszony długo czekać na należny Ci zwrot.

Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i powierzyć swoje rozliczenie podatku z Niemiec osobom wykwalifikowanym pracującym w biurze podatkowym.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku?

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny zwrotu podatku z Niemiec. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności