Jak długo czeka się na zwrot podatku z Niemiec 2022?

Jak długo czeka się na zwrot podatku z Niemiec 2023?

Jak długo czeka się na zwrot podatku z Niemiec 2023?

Czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec w 2024 roku może wynieść od 3 do nawet 6 miesięcy.

Ile się czeka na zwrot podatku z Niemiec?

Na czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec bardzo duży wpływ ma termin złożenia deklaracji podatkowej. Formularze złożone pod koniec okresu rozliczeniowego rozpatrywane są zazwyczaj dłużej, ponieważ wtedy do urzędu napływa najwięcej formularzy.

Niemiecki urząd skarbowy nie ma wyznaczonego terminu, do kiedy musi wydać decyzję w sprawie złożonych deklaracji. Nie można więc oficjalnie powiedzieć, kiedy otrzymamy zwrot – pozostaje opierać się wyłącznie na obserwacji. Jeżeli nie wystąpią żadne komplikacje, pieniędzy spodziewać można się w czasie od 3 do 6 miesięcy. Doświadczenie z lat poprzednich podpowiada jednak, że szansę na szybszą wypłatę mają podatnicy składający zeznanie przez Internet. Niezwykle ważne jest również, aby Finanzamt posiadał nasze aktualne konto – jeżeli nie będzie ono aktywne, nie będzie jak dokonać przelewu. Wiemy już, ile czeka się na rozliczenie z Niemiec, musimy także poznać terminy złożenia deklaracji obowiązujące w tym kraju.

Terminy zwrotu podatku z Niemiec

Rozliczenie podatkowe z Niemiec za rok 2023 musimy złożyć w urzędzie skarbowym do dnia 31 lipca. Taka sama ostateczna data obowiązywać będzie w następnych latach – jest to powrót do terminów obowiązujących przed pandemią. Nadzwyczajna sytuacja utrudniająca przemieszczanie się zmusiła bowiem rząd do przedłużenia okresu rozliczeniowego w 2021 roku o 3 miesiące. 

Ile czeka się na zwrot podatku z Niemiec z biurem podatkowym?

Powyższy termin obowiązuje podatników rozliczających się osobiście, całkowicie inna data obowiązuje natomiast w przypadku, gdy zdecydujemy się skorzystać z usług biura podatkowego – w takiej sytuacji a złożenie deklaracji podatkowej za rok 2023 mamy czas do 28 lutego 2025 roku.

Oznacza to, że mamy znacznie więcej czasu na zebranie dokumentów i dostarczenie ich do doradców, którzy przygotują nasze zeznanie – jeśli będziemy z tym zwlekać, pieniądze otrzymamy znacznie później. W dalszym ciągu pieniędzy spodziewać możemy się po około 3 miesiącach od złożenia zeznania. W takim wypadku mamy jednak pewność, że wszystko zostało prawidłowo załatwione, przez co nie musimy obawiać się opóźnień i konieczności wprowadzania korekty.

Zwrot podatku z Niemiec – jak długo się czeka i czy można przyspieszyć cały proces?

Jeżeli naprawdę zależy Ci na szybkim załatwieniu wszystkich formalności, to warto skorzystać z pomocy biura podatkowego. Pozwala to łatwy kontakt z urzędem skarbowym oraz gwarantuje poprawność wypełnionego wniosku – dzięki temu nie będziesz zmuszony dokonywać korekty, która znacznie wydłuża cały proces. Warto pamiętać, że w Niemczech obowiązuje nas wysoka kwota wolna od podatku, a rozliczenie nie jest obowiązkowe dla każdego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Elterngeld w Niemczech: zasady przyznania i ważne informacje

Sprawdź także dokładne terminy zwrotu podatku z Niemiec 2023.

Zwrot podatku Niemcy – ile się czeka w Polsce?

Zastanawiasz się, ile czeka się na zwrot podatku w Niemczech w Polsce? Jeżeli opuściłeś już kraj naszych zachodnich sąsiadów i starasz się odzyskać należne Ci pieniądze, przebywając na terenie Rzeczpospolitej Polskiej to nie musisz się martwić oczekiwanie nie będzie z tego powodu dłuższe. Twoja deklaracja będzie rozpatrywana w takim samym trybie, jak każdego innego podatnika, niezależnie gdzie obecnie przebywasz. Wszystko zależy więc od terminu złożenia formularza.

Zwrot podatku z Niemiec – ile się czeka i jak sprawdzić jego status?

Urząd skarbowy ma czas do sześciu miesięcy, aby wysłać rozpatrzone zeznanie podatkowe. Dopiero po pół roku, jeżeli nie otrzymamy żadnych informacji o naszym rozliczeniu, powinniśmy zacząć się martwić i reagować. W tym celu możemy skontaktować się z urzędem i próbować dowiedzieć, jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy lub wysłać ponaglenie. Wcześniej nie mamy możliwości wglądu w nasze rozliczenie – pozostaje jedynie sprawdzać nasz stan konta w oczekiwaniu na zwrot podatku z Niemiec.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności