Co jest potrzebne do zwrotu podatku z Niemiec?

Co jest potrzebne do zwrotu podatku z Niemiec?

Co jest potrzebne do zwrotu podatku z Niemiec?

Najważniejszymi dokumentami, niezbędnymi do rozliczenia podatku z Niemiec są karta podatkowa Lohnsteuerkarte i zaświadczenie podatkowe Lohnsteuerbescheinigung. Zawierają one wszystkie niezbędne informacje dotyczące Twojego wynagrodzenia i podatku dochodowego. Możesz również rozliczyć się rozliczyć się wykorzystując miesięczne lub tygodniowe wycinki wypłat Abrechnung.

Zaświadczenie o dochodach w Niemczech

Lohnsteuerbescheinigung to zaświadczenie podatkowe, otrzymywane, od pracodawcy, które zawiera szczegółowe informacje na temat Twoich dochodów w danym roku podatkowym. Jest to odpowiednik polskiego PIT-11 i powinien trafić do Ciebie nie później niż 28 lutego w formie elektronicznej lub tradycyjnej.

Niemiecki urząd skarbowy wymaga także od Polaków pracujących w Niemczech zaświadczenia EU-EWR. Zdobędziesz je w polskim urzędzie dopiero po złożeniu rocznego zeznania podatkowego PIT-36

Dokumenty kwalifikujące do skorzystania z ulg podatkowych

Jeżeli planujesz skorzystać z odliczeń podatkowych, potrzebne będą Ci także inne dokumenty potwierdzające prawo do skorzystania z poszczególnych ulg. W większości przypadków będą to zaświadczenia dotyczące członków rodziny, i potwierdzenie zameldowania w Niemczech, ale w niektórych okolicznościach będziesz musiał przedstawić także faktury za dojazd do miejsca pracy, rachunki za media, czy dochody uzyskane przez partnera.

Pamiętaj, że ulgi podatkowe w Niemczech przysługują wyłącznie rezydentom, czyli osobom, które pracowały na terenie tego kraju dłużej niż 183 dni w roku podatkowym.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku?

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny zwrotu podatku z Niemiec. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności