Koszty eksterytorialne – ET

Koszty eksterytorialne (ET Kosten) są formą ulgi podatkowej w Holandii, która przeznaczona jest dla pracowników tymczasowych. Warto dowiedzieć się o niej więcej – zwłaszcza gdy planuje się wyjazd do Królestwa Niderlandów w celach zarobkowych. Zachęcamy do zgłoszenia się po ET Kosten razem z naszym biurem rozliczeń zagranicznych. Zapraszamy – Borsuk Podatki.

ET Kosten w skrócie

Koszta eksterytorialne (Extraterritoriale kosten) jest porozumieniem podatkowym, dzięki któremu pracownicy pracujący na co dzień za granicą i podejmujący pracę tymczasową na terenie Holandii, mogą otrzymać swoisty bonus.

ET Kosten oznacza, że 30% przychodów uzyskanych na terenie Nideralndów jest nieopodatkowanych.

Dla kogo ET Kosten w Holandii?

W tym miejscu warto rozwinąć to, o czym napisaliśmy w poprzednim akapicie. Prawo do ET ma osoba, która nie jest zameldowana na terenie Niderlandów. Kolejnym warunkiem jest konieczność stałego zamieszkania w odległości co najmniej 150 km od granicy holenderskiej, dlatego aby uzyskać ET pracownicy są zobowiązani dostarczyć pracodawcy zaświadczenie CFR-1 (polski certyfikat rezydencji).

Ulga ET dotyczy tylko tych pracowników, którzy mieszkali ponad 150 km od granicy z Holandią przez ponad 16 miesięcy w okresie 24 miesięcy poprzedzających ich pierwszy dzień pracy. Automatycznie wyklucza to z ulgi mieszkańców Belgii, Luxemburga oraz zachodniej części Niemiec (np. okolice Geldern, Weeze itd).

Co może być zaliczane do kosztów eksterytorialnych w Holandii?

Ulga podatkowa może być także wykorzystana na: koszty przeprowadzki a także koszty tymczasowego przechowywania majątku ruchomego w związku z przeprowadzką. ET może objąć także koszty sollicitatie. Mowa tutaj m.in. o: czesnym za szkołę międzynarodową.

Jak skorzystać z ulgi podatkowej ET Kosten?

Aby móc ubiegać się o przyznanie ulgi podatkowej dla pracowników tymczasowych, Twój pracodawca musi złożyć stosowny wniosek do Belastingdienst.

Jeżeli potrzebujesz pomocy z przygotowaniem dokumentów i kontaktem z urzędem, skorzystaj z oferty naszego biura rozliczeń zagranicznych. Borsuk Podatki to zespół doświadczonych specjalistów, którzy pomogą Ci sporządzić deklarację i zadbają o poprawność danych.

Z naszą kancelarią możesz również ubiegać się o zwrot podatku z Holandii i nie tylko – zapoznaj się z pełną ofertą i już dziś powierz wszelkie formalności w rękach profesjonalistów – zapraszamy!

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności