Terminy zwrotu podatku z Niemiec 2024: ile trzeba czekać?

Terminy zwrotu podatku z Niemiec 2024: ile trzeba czekać?

Terminy zwrotu podatku z Niemiec w 2024 roku

Rozliczenie podatkowe z Niemiec za rok 2023 musimy złożyć w urzędzie skarbowym do dnia 31 lipca. To termin, który obowiązuje od lat i wraca po zmianach spowodowanych pandemią – w 2021 roku okres ten wydłużony był o 3 miesiące. Czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec w 2024 roku wyniesie od 3 do 6 miesięcy.

Do kiedy trzeba się rozliczyć w Niemczech w 2024 roku?

Ile jest czasu na rozliczenie podatku z Niemiec? Jeżeli obowiązuje Cię rozliczenie podatkowe za 2023 lub chcesz starać się o zwrot podatku z Niemiec, musisz zatem dostarczyć wszystkie dokumenty i uzupełnioną deklarację do urzędu skarbowego najpóźniej do dnia 31 lipca 2024 roku.

Sytuacja ulega zmianie w przypadku, gdy korzystasz z pomocy doradcy podatkowego lub stowarzyszenia pomocy podatkowej – w takim wypadku masz czas na złożenie deklaracji podatkowej za rok 2023 nawet do 28 lutego 2025 roku.

Wydłużenie terminu złożenia zeznania podatkowego w Niemczech

W uzasadnionych przypadkach związanych z chorobą, przeprowadzką lub jakiejkolwiek innej ciężkiej sytuacji zawodowej, lub osobistej, Finanzamt może przychylić się do prośby o przesunięcie terminu złożenia rozliczenia podatkowego.

Jeżeli odpowiednio szybko złożymy wniosek o wydłużenie terminu złożenia deklaracji, urząd może  przyznać nam nawet 2 dodatkowe miesiące.

Sprawdź, jak przyspieszyć zwrot podatku z Niemiec wykorzystując wiedzę z lat poprzednich – staraj się złożyć formularz odpowiednio wcześnie i nie popełnić żadnych błędów w rozliczeniu.

Ile czeka się na zwrot podatku z Niemiec w 2024 roku?

Czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec w 2024 roku może różnić się w zależności od kilku czynników. Niemiecki urząd skarbowy ma do sześciu miesięcy na rozliczenie zeznania podatkowego, jednak średnio czas oczekiwania na decyzję wynosi od 1 do 3 miesięcy, licząc od momentu wysłania kompletnego wniosku​​​.

Jeśli złożysz deklarację podatkową do 31 lipca roku następującego po roku podatkowym, to na zwrot nadpłaconego podatku możesz zaczekać do końca stycznia następnego roku – zazwyczaj jednak pieniądze na konto trafiają znacznie szybciej. Na przykład, jeśli złożysz deklarację za rok 2023 do 31 lipca 2024 roku, zwrot powinieneś otrzymać najpóźniej do końca stycznia 2025 roku. Złożenie deklaracji drogą elektroniczną może przyspieszyć cały proces​​​.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Kiedy wypłata Kindergeld? Terminy 2024, które musisz znać

Pamiętaj, że do rozliczenia podatku z Niemiec potrzebować będziesz Steuer-ID – numer identyfikacji podatkowej.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku?

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny zwrotu podatku z Niemiec. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności