Terminy zwrotu podatku z Niemiec w 2022 roku

Terminy zwrotu podatku z Niemiec w 2023 roku

Terminy zwrotu podatku z Niemiec w 2023 roku

Rozliczenie podatkowe z Niemiec za rok 2023 musimy złożyć w urzędzie skarbowym do dnia 31 lipca. To termin, który obowiązuje od lat i wraca po zmianach spowodowanych pandemią – w 2021 roku okres ten wydłużony był o 3 miesiące.

Do kiedy trzeba się rozliczyć w Niemczech w 2023 roku?

Jeżeli obowiązuje Cię rozliczenie podatkowe za 2022 lub chcesz starać się o zwrot podatku z Niemiec, musisz zatem dostarczyć wszystkie dokumenty i uzupełnioną deklarację do urzędu skarbowego najpóźniej do dnia 31 lipca 2023 roku.

Sytuacja ulega zmianie w przypadku, gdy korzystasz z pomocy doradcy podatkowego lub stowarzyszenia pomocy podatkowej – w takim wypadku masz czas na złożenie deklaracji podatkowej za rok 2022 nawet do 28 lutego 2024 roku.

Wydłużenie terminu złożenia zeznania podatkowego w Niemczech

W uzasadnionych przypadkach związanych z chorobą, przeprowadzką lub jakiejkolwiek innej ciężkiej sytuacji zawodowej, lub osobistej, Finanzamt może przychylić się do prośby o przesunięcie terminu złożenia rozliczenia podatkowego.

Jeżeli odpowiednio szybko złożymy wniosek o wydłużenie terminu złożenia deklaracji, urząd może  przyznać nam nawet 2 dodatkowe miesiące.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku?

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny zwrotu podatku z Niemiec. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności