Od czego zależy zwrot podatku z zagranicy?

Od czego zależy zwrot podatku z zagranicy?

Od czego zależy zwrot podatku z zagranicy?

Kwota zwrotu podatku z zagranicy zależy przede wszystkim od naszych dochodów i wysokości stawki podatkowej w danym kraju. Wpływ na ostateczną sumę będą miały też przysługujące nam ulgi.

Kiedy otrzymasz zwrot podatku z zagranicy?

Zwrot podatku z zagranicy otrzymasz, jeżeli suma zaliczek odprowadzanych na podatek dochodowy przez pracodawcę była wyższa, niż przewidywał urząd skarbowy. Wszystko wychodzi podczas rozliczenia rocznego ze skarbówką. Ubiegać o niego może się każdy, kto legalnie pracował w obcym kraju.

Do nadpłaty podatku bardzo często dochodzi w przypadku osób zatrudnionych sezonowo, których zarobki nie przekraczają kwoty wolnej od podatku, a także osobom posiadającym prawo do rozmaitych ulg podatkowych.

Jak uzyskać zwrot podatku z zagranicy? 

W celu uzyskania zwrotu podatku z zagranicy należy złożyć deklarację podatkową w urzędzie skarbowym danego kraju. W zależności gdzie pracowaliśmy, proces ten wyglądał będzie nieco inaczej, jednak w większości przypadków nie różni się znacznie od rozliczania PIT w Polsce.

Potrzebne do tego będą odpowiednie dokumenty, z których najważniejsza jest karta podatkowa z zawartymi informacjami o dochodzie i opłacanych składkach – praktycznie w każdym państwie funkcjonuje zamiennik polskiego PIT-11, który otrzymujemy od pracodawcy po zakończonym roku podatkowym. Zawarte w niej informacje przenosimy na odpowiedni wniosek, który składamy w urzędzie w wyznaczonym terminie.

W wielu krajach będzie to obowiązek każdej osoby legalnie zatrudnionej, jednak są państwa, które nie wymagają tego od wszystkich podatników (zwłaszcza nierezydentów). W dalszym ciągu masz jednak prawo złożyć deklarację i starania się o należne Ci pieniądze.

Dochody oraz zwrot podatku z zagranicy należy również rozliczyć w Polsce. Dotyczy to polskich rezydentów podatkowych, a dokładnie temat opisaliśmy w innym naszym wpisie – Kto rozlicza podatek z zagranicy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Kto rozlicza podatek z zagranicy?

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności