Kto może otrzymać zwrot podatku z Holandii?

Kto może otrzymać zwrot podatku z Holandii?

Kto może otrzymać zwrot podatku z Holandii?

Zwrot podatku z Holandii może uzyskać każda osoba, która legalnie pracowała na terenie Holandii i ma nadany numer BSN. Konieczne będzie zapłacenie większego podatku dochodowego niż przewidział urząd skarbowy – nadwyżkę możemy odzyskać podczas rocznego rozliczenia.

Zwrot podatku dla pracowników

Pracownicy, którzy przepłacili podatek w Holandii, mogą ubiegać się o zwrot podatku w przypadku kiedy:

  • pracownik pracował przez cały rok podatkowy, a podatek został przepłacony na podstawie przecenionej stawki podatkowej,
  • pracownik pracował mniej niż rok podatkowy i podatek został przepłacony na podstawie przecenionej stawki podatkowej, a pracownik wyjeżdża z Holandii na stałe,
  • pracownik pracował przez cały rok podatkowy, ale opuścił Holandię przed końcem roku podatkowego.

Jak złożyć wniosek o zwrot podatku z Holandii?

Osoby, które spełniają wymienione warunki, mogą złożyć wniosek o zwrot podatku z Holandii. Deklarację należy złożyć w odpowiednim czasie i formie. W przypadku pracowników, wniosek złożony przez pracodawcę będzie uwzględniony w końcowym rozliczeniu podatkowym – dokumenty o zwrot podatku z Holandii można złożyć przez Internet lub wysłać pocztą tradycyjną.

Ile wynosi zwrot podatku z Holandii?

Zwrot podatku w Holandii zależy od kilku czynników, takich jak wysokość zarobków, statusu podatkowego oraz innych okoliczności. Najczęściej zwrot podatku w Holandii jest dokonywany po złożeniu deklaracji podatkowej, która powinna być złożona do 1 maja każdego roku. Jednakże, w niektórych przypadkach zwrot podatku może być dokonany wcześniej, jeśli osoba jest zatrudniona na czas określony lub dokonała płatności za pracę za granicą. W celu uzyskania dokładnych informacji na temat zwrotu podatku w Holandii, najlepiej skontaktować się z holenderskim urzędem podatkowym (Belastingdienst).

Czy warto ubiegać się o zwrot podatku z Holandii?

Zwrot podatku z Holandii może być dla wielu osób znaczącym źródłem oszczędności. Dlatego warto dokładnie poznać zasady zwrotu podatku i złożyć odpowiedni wniosek w przypadku przepłacenia podatku w Holandii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Ile jest czasu na rozliczenie się z podatku w Holandii?

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności