Kiedy zwrot podatku z Belgii?

Kiedy zwrot podatku z Belgii?

Kiedy zwrot podatku z Belgii?

Chcesz wiedzieć kiedy otrzymasz zwrot podatku z Belgii? Termin, w jakim urząd skarbowy prześle pieniądze, zależy w dużej mierze od dnia złożenia zeznania oraz prawidłowego wypełnienia formularza i dołączenia wszystkich dokumentów. Jeżeli dotrzymasz terminu i złożysz deklarację do dnia 04.11.2023, możesz spodziewać się pieniędzy najwcześniej po 90 dniach. Średnio na zwrot podatku z Belgi czeka się około 6 miesięcy.

Co wpływa na szybkość otrzymania decyzji podatkowej?

Na zwrot podatku za pracę w Belgii czeka się około pół roku, cała procedura może się jednak zdecydowanie przedłużyć – nawet do 12 miesięcy. Co ma na to wpływ? Bardzo dużo czynników – urząd skarbowy musi bowiem wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów takich jak wysokość zarobków, miejsce pracy, sytuację rodzinną czy ewentualne ulgi.

Najważniejsze jest dotrzymanie terminów i poprawne wypełnienie formularza. W przypadku jakiejkolwiek pomyłki konieczność wprowadzenia zmian wiązać się będzie ze znacznymi opóźnieniami i musisz liczyć się, że otrzymasz zwrot podatku z Belgii zdecydowanie później. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnego biura podatkowego, co da gwarancję prawidłowego załatwienia wszystkich formalności.

Z doświadczenia możemy powiedzieć, że szybciej zwrot można odzyskać, rozliczając się drogą elektroniczną – eliminujemy w ten sposób konieczność korespondencji, deklaracja wysyłana jest bezpośrednio do urzędu, a swoją nadpłatę podatkową otrzymasz na konto bankowe w Polsce lub w Belgii.

Do kiedy trzeba się rozliczyć w Belgii?

W 2023 roku deklarację do urzędu musisz złożyć najpóźniej do dnia 4 listopada, jeśli wysyłasz formularz pocztą i do 2 grudnia 2023 w przypadku rozliczenia online.

W Belgii o zwrot podatku możesz starać się nawet do 3 lat wstecz. Oznacza to, że jeśli nie złożyłeś zeznania podatkowego do tej pory, wciąż masz szansę odzyskać część kwoty zaliczek wpłacanych na poczet podatku dochodowego za poprzednie lata. W 2023 wciąż masz więc możliwość rozliczenia się za lata 2022, 2021 i 2020.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Zielone formularze z belgijskiego urzędu skarbowego

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności