Kiedy nie trzeba wykazywać dochodów z Belgii?

Kiedy nie trzeba wykazywać dochodów z Belgii?

Kiedy nie trzeba wykazywać dochodów z Belgii?

Zgodnie z belgijskimi przepisami, osoby fizyczne, które uzyskują dochody w Belgii, są zobowiązane do złożenia zeznania podatkowego. Jednak istnieją pewne sytuacje, w których nie trzeba wykazywać dochodów z Belgii.

Kiedy nie trzeba składać zeznań podatkowych?

Praca sezonowa

Jeśli jesteś pracownikiem sezonowym, a twoje dochody związane z tą pracą nie przekraczają 15 860 euro w roku podatkowym, nie musisz składać zeznań podatkowych.

Praca w innym kraju

Jeśli jesteś rezydentem belgijskim i pracujesz w innym kraju, a twoje dochody związane z tą pracą nie przekraczają 13 470 euro w roku podatkowym, nie musisz składać zeznań podatkowych w Belgii.

Dochody z nieruchomości

Jeśli uzyskujesz dochody z nieruchomości w Belgii, a roczny dochód nie przekracza 748 euro, nie musisz składać zeznań podatkowych.

Dochody z kapitału

Jeśli uzyskujesz dochody z kapitału, takie jak odsetki bankowe, dywidendy lub zyski ze sprzedaży akcji, a łączna wartość tych dochodów nie przekracza 1 880 euro w roku podatkowym, nie musisz składać zeznań podatkowych.

Dochody z zasiłków

Jeśli otrzymujesz zasiłki, takie jak zasiłek dla bezrobotnych lub zasiłek rodzinny, nie musisz składać zeznań podatkowych, o ile łączna wartość tych zasiłków nie przekracza 6 800 euro w roku podatkowym.

Dochody z emerytury

Jeśli jesteś emerytem i otrzymujesz emeryturę z Belgii, ale mieszkasz za granicą i twoje roczne dochody z emerytury nie przekraczają 25 000 euro, nie musisz składać zeznań podatkowych w Belgii.

Kiedy dochody z zagranicy nie podlegają opodatkowaniu w Belgii?

Jeśli jesteś rezydentem belgijskim, ale pracujesz za granicą, twoje zagraniczne dochody mogą nie podlegać opodatkowaniu w Belgii, jeśli spełnione są pewne warunki. Na przykład, jeśli pracujesz za granicą przez okres co najmniej 183 dni w roku, twoje zagraniczne dochody nie podlegają opodatkowaniu w Belgii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Co grozi za nierozliczenie się z Belgii?

Każda osoba, która pracowała legalnie w tym kraju, może starać się o zwrot podatku z Belgii – w tym celu najlepiej zgłosić się do biura rachunkowego.

Komplet dokumentów do rozliczenia podatku z Belgii

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności