Kiedy można rozliczyć się ze Skatem?

Kiedy można rozliczyć się ze Skatem?

Kiedy można rozliczyć się ze Skatem?

Jeżeli chcemy rozliczyć się z podatku z Danii, musimy poczekać, aż otrzymamy wstępne rozliczenie ze SKAT. Duński urząd skarbowy udostępnia je online najczęściej do 15 marca każdego rok. Dopiero wtedy możemy dokonać korekty i wysłać zeznanie.

Kto musi rozliczyć się ze SKAT?

Rozliczenie podatkowe w Dani złożyć muszą wszystkie osoby legalnie pracujące w tym kraju

Termin złożenia deklaracji zależny jest od naszego statusu w tym kraju. Podatnicy nieposiadający statusu rezydenta podatkowego w Danii, których dotyczy ograniczony obowiązek podatkowy mają czas na dostarczenie deklaracji do SKAT najpóźniej do 1 maja. Są to osoby, które przebywają i pracują w tym kraju krócej niż 6 miesięcy.

Termin 1 lipca dotyczy natomiast wszystkich rezydentów podatkowych rozliczających się na zasadzie  nieograniczonego obowiązku podatkowego w Danii. Oznacza to, że przebywali w tym kraju dłużej niż 183 dni i stąd pochodzi a 90% ich łącznego dochodu.

Jak rozliczyć się ze SKAT?

Jeżeli pracowałeś w Danii, to około 15 marca otrzymasz z urzędu skarbowego wstępne rozliczenie podatkowe. Generowane jest ono na podstawie informacji dostarczonych przez pracodawcę, bank, fundusz dla bezrobotnych oraz innych źródeł dochodu. Dowiesz się z niego czy zapłaciłeś odpowiednio, za dużo, czy za mało podatku. Determinować to będzie czy należy Ci się zwrot podatku z Danii, czy będziesz musiał dokonać dopłaty.

Wszystko może jednak się zmienić jeżeli dokonasz korekty, uwzględniając dostępne odliczenia i ulgi podatkowe, które Ci się należą. Należy także dokładnie sprawdzić, Czy wszystkie dane są prawidłowe i dopiero wtedy odesłać do SKAT gotowe zeznanie podatkowe.

Korekty rozliczenia możesz dokonać samodzielnie, wprowadzając dane poprzez stronę internetową www.skat.dk. Potrzebny do tego będzie  indywidualny kod do logowania TastSelv Kode, który możesz wcześniej bezpłatnie zamówić w urzędzie skarbowym. Można skorzystać także z pomocy biura podatkowego i powierzyć swoje zeznanie roczne z Danii specjalistom.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z Danii. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności