Jakie są klasy podatkowe w Niemczech?

Jakie są klasy podatkowe w Niemczech?

Jakie są klasy podatkowe w Niemczech?

W Niemczech w 2023 roku obowiązuje 6 klas podatkowych, a o przynależności do jednej z nich zadecydują nie tylko otrzymywane przez Ciebie dochody, ale także Twoja sytuacja życiowa. Klasa podatkowa decyduje w dużym stopniu o tym, jakiego zwrotu podatku możesz się spodziewać.

Klasy podatkowe w Niemczech

Klasa I – osoby samotne, osoby rozwiedzione, małżonkowie żyjący osobno, oraz osoby, których partner przebywa poza Unią Europejską. Kwota wolna od podatku wynosi tutaj 10 908 euro. 

Klasa II – osoby samotnie wychowujące dzieci. Obowiązuje tutaj taka sama ulga podatkowa w wysokości 10 908 euro.

Klasa III – przeznaczona jest dla małżonków, których partner klasyfikuje się do V klasy podatkowej, nie pracuje lub przebywa na stałe w innym kraju Unii Europejskiej. Dochód wolny od podatku w tej klasie podatkowej wynosi 21 816 euro.

Klasa IV – dla partnerów, osiągających dochód na zbliżonym poziomie. Przypisywana jest automatycznie każdej osobie, która wstępuje w związek małżeński lub partnerski. Kwota wolna od podatku wynosi 10 908 EUR.

Klasa V – przeznaczona dla małżonków, których partnerzy zdecydowali się na przynależność do III klasy podatkowej. W przypadku V klasy nie przysługuje Ci kwota wolna od podatku – może to być jednak opłacalne przy kombinacji z dochodami partnera.

Klasa VI – dla osób samotnych, posiadających zatrudnienie więcej niż w jednym miejscu. Od drugiej i każdej kolejnej pracy, kwota wolna od podatku nie jest przewidziana.

Nadal nie wiesz do której klasy podatkowej należysz?

Jeżeli masz wątpliwości co do Twojej przynależności do grupy podatkowej w Niemczech, zalecamy skonsultować się w tej sprawie z doradcami w biurze podatkowym. Warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie pozwalające uzyskać korzystne rozliczenie podatku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Ile jest czasu na rozliczenie podatku z Niemiec?

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku?

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny zwrotu podatku z Niemiec. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności