Jaka jest kwota wolna od podatku w Austrii?

Jaka jest kwota wolna od podatku w Austrii?

Kwota wolna od podatku w Austrii wynosi 11 693 euro – wszystkie osoby, których dochody nie przekraczają tego pułapu, są zwolnione z płacenia podatku dochodowego. Przekroczenie tej sumy oznacza wejście na kolejny próg i konieczność odprowadzania podatku zgodnego z obowiązującą stawką podatkową.

Stawki podatkowe w Austrii

Jeżeli Twoje zarobki z Austrii będą wyższe niż kwota wolna od podatku wynosząca 11 693 euro, zostanie Ci przypisana odpowiednia stawka podatku. W Austrii obecnie funkcjonuje 6 różnych progów, które są ściśle powiązane z uzyskiwanymi dochodami. 

  • 20% podatku dochodowego – zarobki od 11 693 € do 19 134 €,
  • 30% podatku dochodowego – zarobki od 19 134 € do 32 075 €,
  • 42% podatku dochodowego – zarobki od 32 075 € do 62 080 ,
  • 48% podatku dochodowego – zarobki od 62 080 € do 93 120 €,
  • 50% podatku dochodowego – zarobki od 93 120 € do 1 000 000,
  • 55% podatku dochodowego – zarobki powyżej 1 000 000 €.

Tak więc jeśli Twój roczny dochód nie przekroczył 11 693 €, możesz ubiegać się pełen zwrot podatku z Austrii. Osoby o wyższych zarobkach mogą natomiast odzyskać część zapłaconych składek, korzystając z dostępnych ulg podatkowych. W tym celu najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego biura rachunkowego – otrzymasz nieocenioną pomoc w załatwieniu wszystkich formalności z austriackim urzędem skarbowym.

Ulgi podatkowe w Austrii

Jak widać, im więcej zarobisz, tym więcej wyniesie suma podatku dochodowego, który będziesz musiał zapłacić. Trzeba jednak pamiętać, że osobom zatrudnionym w Austrii przysługuje także szereg ulg pozwalający tę kwotę obniżyć takie jak ulga na dzieci, ulga z tytułu prowadzenia podwójnego domostwa, odliczenie kosztów leczenia czy dojazdów do pracy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Czy Polacy pracujący w Austrii, muszą płacić podatek w Polsce?

Aby starać się o powyższe ulgi niezbędne będą dokumenty, które potwierdzają, że należą się one w naszym wypadku. Jeżeli chodzi o dojazdy do pracy, to będzie trzeba potwierdzić wydatki – wystarczą paragony za paliwo lub bilety. Ulga na dziecko przyznawana będzie na podstawie aktu urodzenia i dokumentu o wspólnym zameldowaniu.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności