Jaka jest kara za nierozliczenie PITu z Holandii?

Jaka jest kara za nierozliczenie PITu z Holandii?

Jaka jest kara za nierozliczenie PITu z Holandii?

Za spóźnienie się ze złożeniem deklaracji podatkowej w Holandii lub brak rozliczenia grozi kara finansowa wynosząca od 369 euro do nawet 5278 euro

Podstawowe informacje o PIT z Holandii

Jeśli pracujesz w Holandii, możesz być zobowiązany do zapłacenia podatku dochodowego w tym kraju. W przypadku, gdy zarabiasz powyżej pewnej kwoty, konieczne jest złożenie deklaracji podatkowej w Holandii. Jednocześnie, musisz pamiętać, że jako obywatel polski, masz obowiązek rozliczenia podatkowego w Polsce.

Konsekwencje nierozliczenia PITu z Holandii

Jeśli nie rozliczysz swojego PITu z Holandii, możesz zostać ukarany przez polskie organy podatkowe. Najczęściej, kara za nierozliczenie PITu wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W skrajnych przypadkach, kara może wynieść nawet 720% niezapłaconego podatku.

Jak uniknąć kary za nierozliczenie PITu z Holandii?

Aby uniknąć kary za nierozliczenie PITu z Holandii, należy wypełnić deklarację podatkową w Holandii oraz w Polsce. W przypadku, gdy wynagrodzenie otrzymujemy w innej walucie niż złotówki, warto zwrócić uwagę na kursy wymiany walut oraz na ewentualne ulgi podatkowe.

Wymagane dokumenty do rozliczenia PITu z Holandii

Do wypełnienia deklaracji podatkowej w Holandii, potrzebne będą między innymi dokumenty potwierdzające wysokość zarobków, składki na ubezpieczenia społeczne oraz podatek zapłacony w Holandii. Do rozliczenia podatkowego w Polsce, potrzebne będą natomiast dokumenty potwierdzające wysokość zarobków oraz podatek zapłacony w Holandii.

Terminy składania deklaracji podatkowej w Holandii

Termin składania deklaracji podatkowej w Holandii zależy od rodzaju dochodu oraz od sytuacji podatkowej podatnika. W przypadku, gdy podatek zostaje pobrany przez pracodawcę, deklaracja podatkowa zwykle nie musi być składana. W przypadku dochodów z innych źródeł, takich jak wynajem nieruchomości, termin składania deklaracji podatkowej przypada na 1 maja roku następnego. W przypadku podatników, którzy otrzymują dochody z Holandii oraz z innych krajów, termin składania deklaracji podatkowej przypada na 1 lipca roku następnego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Zwrot podatku z Holandii – ile można dostać?

Jakie konsekwencje grożą za złożenie fałszywej deklaracji podatkowej?

Złożenie fałszywej deklaracji podatkowej jest karalne, zarówno w Polsce, jak i w Holandii. Grozi za to kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności. Warto pamiętać, że składając deklarację podatkową, jesteśmy zobowiązani do udzielenia prawdziwych informacji.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”.

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności