Jak uzyskać zwrot podatku z Danii?

Jak uzyskać zwrot podatku z Danii?

Jak uzyskać zwrot podatku z Danii?

Aby uzyskać zwrot podatku z Danii, należy w odpowiednim terminie złożyć deklarację w urzędzie skarbowym. W tym celu potrzebny będzie duński numer CPR (Personnummer), a także potwierdzenie legalnego zatrudnienia na terenie tego kraju. Sprawdź, jakie jeszcze należy spełnić warunki i jak wygląda procedura rozliczenia podatku z Danii.

Zwrot podatku z Danii – termin składania deklaracji

Termin składania rozliczenia podatkowego upływa z dniem 1 maja lub 1 lipca – dokładną datę urząd skarbowy podaje na wstępnej deklaracji podatkowej Årsopgørelse. Jest to rozliczenie wystawiane przez SKAT automatycznie, bez uwzględnienia ulg podatkowych. Jeżeli chcesz starać się o zwrot podatku z Danii, należy dokonać korekty zeznania i przesłać ją do urzędu w wyznaczonym terminie.

Zwrot podatku z Danii – dokumenty potrzebne do rozliczenia

W celu uzyskania zwrotu podatku z Danii należy skompletować następujące dokumenty:

  • Oplysingsseddel – przekazywany przez pracodawcę dokument, który zawiera dokładne informacje o naszym wynagrodzeniu i zapłaconych składkach za poprzedni rok podatkowym, 
  • Årsopgørelse – wstępna deklaracji podatkowa,
  • druku EU-EWR – wykaz polskich dochodów,
  • kopia dowodu tożsamości,
  • formularza Foregin Nemkonto – numer konta zagranicznego (jeżeli nie mamy konta w lokalnym banku),
  • kody TASTSELV lub hasło dostępu do systemu.

Czy można rozliczyć się z urzędem on-line?

Rozliczenia z duńskim urzędem skarbowym można dokonać poprzez system on-line. Potrzebny jest w tym celu kod TastSelv, który można zamówić bezpłatnie ze strony urzędu skarbowego SKAT.

Rozliczenie podatku z Danii za lata wcześniejsze

Warto wspomnieć, że duński fiskus przewiduje staranie się o zwrot podatku za lata poprzednie. Tak więc jeżeli nie złożyliśmy wcześniej potrzebnych dokumentów, to wciąż można odzyskać zapłacone składki nawet do 3 lat po zakończeniu pracy w tym kraju, dokonując korekty rozliczenia wstępnego.

Pracowałeś za granicą i szukasz pomocy w rozliczeniu podatku? 

Skontaktuj się z nami – nowoczesnym biurem rachunkowym. Działamy na rynku od 2002 i przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie pozwalające nam maksymalnie skrócić czas oczekiwania i uzyskać najkorzystniejszy finansowo zwrot podatku z zagranicy. Zatrudniamy ekspertów posiadających ogromną wiedzę z dziedziny prawa podatkowego takich krajów jak Holandia, Niemcy, Czechy, Austria, Norwegia czy Belgia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, co pozwala osiągać nam doskonałe rezultaty i oferować najwyższą jakość usług. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na Twoje pytania – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy – „Biuro Borsuk”

Przeczytaj również

Aby zamówić dokumenty, należy wypełnić poniższy formularz:

    Klikając “Wyślij”, potwierdzasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i zgadzasz się z Regulaminem serwisu i Polityką Prywatności